Анатолій Толок

Народний артист України

Народився 29 вересня 1939 року.

Усій Україні відомо ім’я народного артиста України Анатолія Толока. Як тільки він з’являється на сцені – зал миттєво вибухає шаленими оплесками. Вже майже п’ятдесят років актор зачаровує херсонського глядача. Його сценічні образи такі різні: історичні персонажі, герої і негідники, аристократи і селяни, фаворити, військові, цигани, музиканти і художники. У його творчому доробку Павло І і Суворов, Сталін і Геббельс, Дон Жуан і Сірано де Бержерак. Всього більше 200 ролей.

Він артист з голови до п’ят. Його мистецтво перейнято темпераментом думки і темпераментом почуттів, підкорює витонченістю, елегантністю майстерності.

Багатогранність таланту Анатолія Толока дозволяє йому мати широку палітру акторських робіт від музичних до суто драматичних, від трагедійних до гостро комедійних. Достатньо згадати такі як Іван у драмі «Дай серцю волю», Д’Артаньян у мюзиклі «Любов Д’Артаньяна», Герствуд у мюзиклі «Сестра Керрі», Сірано у мюзиклі «Сірано де Бержерак», Сталін у драмі «Діти Арбату», Дулітл у мюзиклі «Моя прекрасная леді», Цокуль у драмі «Наймичка», Палі Рач в опереті «Циган – прем’єр», Кебот у драмі «Любов під в’язами», Хома Кичатий у драмі «Назар Стодоля», Дядя Митя у комедії «Любов і голуби», Горас «Хелло, Доллі», Тарас «Тарас Бульба», Ляпкін-Тяпкін «Ревізор», Саня Арсеньєв «Кадриль», Спагетті в опереті «Фіалка Монмартра», Гамбьє «Малюк», Хазяїн «Дуже проста історія», Осавул Горобець «Страшна помста».

Він красень, він співає так, що зал затамовує подих, а його прихильниці мріють здобути автографа, або сфотографуватися з ним напам’ять.