24 Січня

чоловічі розмови про жінок
 
   

Квитки Ooline

Про нас

     Мечта не обманет того,

Чья жизнь не покой, а полёт.

 

         Як усякий літопис, книга історії Херсонського театру має свою яскраву обкладинку, досвідчених акторів, висвітлює мистецтво подій, народження відомих особистостей, вистав. Більше двох десятиліть життєпис театру разом із колективом талановитих людей артистично відтворює її директор і художній керівник, заслужений діяч мистецтв України Олександр Андрійович Книга. Таке мудре прізвище лише підсилює його мистецьку природу. Він має рідкісний хист наснажувати всіх на безмежну життєву енергію.

      А якщо зазирнути в книгу історії театрального мистецтва Херсонщини, то можна дізнатися багато цікавого. У 1830 році дворяни Херсонської губернії викупили будинок генерала Лобрі і пристосували його під театр. Це була проста дерев’яна будівля з земляної підлогою і гасовим освітленням, схожа на сарай. Перші вистави херсонці побачили у 1830 році. Артисти-аматори протягом майже 50 років грали в цьому тісному, незатишному приміщенні.

        У 1889 році відбулося відкриття професійного театру.

      У 1936 році з трупи молодого Одеського пересувного театру робітничої молоді, випускників театральної школи та окремих артистів Херсонських театрів організовано Херсонський український музично-драматичний театр.

  У 1990 році Херсонському театру було присвоєно ім’я видатного українського драматурга Миколи Гуровича Куліша.

    У 2005 році театр набув статус академічного.

    У 2016 році театр відзначає свій ювілей 80-(185)!

        Сторінка за сторінкою театр чесно і талановито вписує в книгу театру факти, події сьогодення, перемоги на фестивалях «Слов’янський базар» (Білорусія), «Слов’янський вінець» (Москва), «Погляд із України» (Франція), «МОЛДФЕСТ.РАМПА.РУ» (Молдова), «Театральний Донбас» (Донецьк), «Театральні вечори» (Тернопіль), «Мельпомена Таврії» (Херсон), «Боспорські Агони» (АР Крим), «Зустрічі в Одесі» (Одеса), «Марія» (Київ), «Золотий лев» (Львів), «Вересневі самоцвіти» (Кропивницький) та багато ін.

      У 1999 році за ініціативою директора театру започатковано проведення театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», який одразу ж привернув увагу багатьох діячів культури. Через чотири роки фестиваль набув статус «Міжнародного». Фестиваль, який одразу ж привернув увагу багатьох діячів культури, зробив театр творчим майданчиком, де зустрічаються драматурги й режисери України й близького зарубіжжя, директори український театрів. У межах фестивалю відбуваються наради директорів Міністерства культури України, Міжнародні режисерські конференції, творчі зустрічі драматургів, майстер-класи, літературні симпозіуми, які проходять у межах фестивалю «Мельпомена Таврії». За роки існування фестивалю наші колеги з України, Молдови, Росії, Білорусії, Польщі, Угорщини, Португалії, Латвії, Литви почуваються в Херсоні як удома, а наші актори, режисери, музиканти і художники рік за роком набувають майстерності і радують херсонського глядача талановитими виставами. «Мельпомена Таврії» за вісімнадцять років наснажила артистів силою, упевненістю, зробила колектив відомим, а наш будинок муз – яскравою перлиною театрального мистецтва.

        Херсонський театр також є засновником і організатором ще двох благодійних заходів – це Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі» та благодійний фестиваль «Олешківські забави».

       У 2007 році колектив Херсонського театру в рамках Національної презентаційно-рейтингової програми «Діловий імідж України» отримав «Національне визнання» – за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвій України, сприяння розвиткові динамічної співпраці та піднесенню позитивного іміджу нашої країни в світі.

      Для акторів, музикантів, художників та меценатів у театрі започаткована щорічна премія «Успіх». 2007- й став також роком заснування акторської премії імені відомого земляка, видатного актора сучасності, народного артиста СРСР Євгена Матвєєва.

          Атмосфера в театрі завжди творчо напружена й дуже стрімка. За театральний сезон народжується від 10 до 16 прем’єр, постановка яких створюється на чотирьох майданчиках – великій сцені, в театрі кафе, сцені під колом і театрі під дахом. Половина репертуару призначена для маленьких глядачів, спектаклі для них проходять на великій сцені й у театрі кафе («Казкова країна Тілі-мілі-трямдія»).

          Історію театру сумлінно творять талановиті актори. За 80 років його діяльності звання заслуженого та народного артиста, заслуженого працівника та діяча мистецтв отримали 90 митців. У різні часи херсонський глядач спостерігав за творчістю Є.Матвєєва, О.Горбенка, О.Сосніна, В.Рудницького, М.Равицького, В.Бегми, В.Карпенка, П. Морозенка, В.Балаша, А.Канцедайла, О.Мішукова, Бела Меро та багато інших. Пишаємось таким багатством таланту.

          Видатною подією для театру завжди є прем’єра, з якої вистави народжуються, починає сценічне життя, здобувають шану й визнання глядача. Сьогодні чимало спектаклів стали окрасою репертуарної афіші: «Свіччине весілля», «Ніч перед Різдвом», «Ромео і Джульєтта», «Страшна помста», «Енеїда», «Продавець дощу», «Труффальдіно», «Херсонські манси», «Се Ля Ві», «Джаз і дівчата», «Рольові ігри», «Світ пісень Едіт Піаф», «Будинок на кордоні», «Розмова, якої не було», «Порожнеча», «Get happy».

        Мають популярність музичні театралізовані концерти у супроводі театрального оркестру: «Вечірка в стилі джаз», «Музичний кіносерпантин», «Музика віри, надії, любові…», «Диско, ретро, джаз», «Як у нас на Україні» й дитячі вистави: «Чарівна галявина», «Планета Факірів», «Неймовірні перевтілення», «Все шкереберть», «Пригоди Буратіно», «Зачарований острів», «Магічний кристал та кришталевий замок».

         Театр – видовище, театр – свято, театр – розваги – такі глави є в книзі про сучасне життя театру. Поза прем’єрами, гастролями, фестивалями традиційним стало святкування в театрі таких свят, як Новий рік, 8 Березня, День матері, День Незалежності України, День міста, 1 Квітня та ювілеї окремих підприємств, закладів приватних організацій.

        Колектив театру повсякчас у пошуку. Тож, літописна повість Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша продовжується.

     
 
25 Січня

Велике різдвяне шоу