Андрій Май

Режисер-постановник

Народився у 1976 році в Херсоні.

У 1999 році закінчив Херсонське училище культури, спеціальність – керівник театрального колективу. У 2008-му – Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, спеціальність – режисура драматичного театру. Того ж року заснував у Херсоні Центр ім. Вс.Мейєрхольда, цим самим започаткувавши в країні діяльність напрямку «нової драми» та документального театру.  2009 року в Херсоні вперше провів Локальний театральний фестиваль «Лютий», присвячений пам’яті видатного режисера-новатора Всеволода Мейєрхольда.

З 2009 по 2011-й навчався в Москві у Школі-студії (Інституті) ім. Вл.І.Немировича-Данченка при МХАТ ім. А.П.Чехова. У цей час почав співпрацювати з протестними незалежним Театром doc. 

2011 року повернувся в Україну та разом з Наталією Ворожбит та Марисею Нікітюк заснував незалежний Центр ТЕКСТ та Міжнародний драматургічний освітній фестиваль «Тиждень актуальноі п’єси», керівником якого є й нині. 

У 2011-2012 та 2020 роках працював старшим викладачем кафедри режисури та акторської майстерності КНУТКіТ ім. І.К.Карпенка-Карого, у 2013-2016 роках – помічником художнього керівника, режисером, актором Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка.

З початком російсько-української війни активно займається політичним театром.

Вистави Андрія Май, окрім українських державних та незалежних театрів, були створені та презентовані в Національному театрі Литви (Вільнюс), Gorki Theater (Берлін), Thalia Theater (Гамбург), Volkstheater (Відень), Національному театрі Словаччини (Братислава), Staatstheater (Штутгарт), ін. Авторськa роботa  2014 року представлена в театрі Royal Court (Лондон).  

Як режисер та куратор напрямків авангардного театру, бере участь у європейських театральних форумах та резиденціях. 

З 2018 член Академії мистецтв Solitude (Німеччина)

У 2008-2019 роках був одружений на актрисі театру та кіно Марині Кукліній-Май.

З 2020 року працює штатним режисером-постановником у ХОАМДТ ім. М.Куліша. На сцені театру ви бачите його вистави «Чайка» А.П.Чехова та «6,5» Л.Кудаєвої.