Олег Натяжний

Режисер-постановник

Заслужений діяч мистецтв України

Народився 10 липня 1946 року у Кропивницькому (тоді – Єлисаветград).

У 1963 році закінчив Кіровоградську художню школу (нині – Художня школа імені О.Осмьоркіна міста Кропивницького). Знайомство із талановитим режисером Олександром Флейшманом привело його до трупи народного театру. Першою роллю Олега Натяжного був сорокарічний хірург у п’єсі «Аргонавти». Він впорався з нею, хоча на той час був 17-річним хлопцем. 

З 1965 по 1968 роки служив в армії. Із 1968 по 1970 рік працював художником-постановником та режисером Народного театру. З 1970-го по 1975 – навчався у Київському театральному інституті (нині – Київський національний університет театру, кiно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого). У студентські роки товаришував із Заболотним, Бучмою – у майбутньому відомими театральними діячами та народний артистом СРСР Юрієм Гуляєвим. У 1973-му стажувався в театрі Маяковського (Москва) у народного артиста СРСР Андрія Гончарова.

Отримавши вищу освіту, працював у театрах Чернігова, Мукачева, головним режисером ансамблю драми та комедії «Укрконцерту», Донецькому обласному російському театрі юного глядача (нині – Донецький академічний театр юного глядача). Після ж, у 1981-му чого повернувся на свою малу Батьківщину – до Кіровоградського українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького (нині – Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького). Спочатку працював там режисером-постановником, а з 1982 по 1989 – і головним режисером.

Створив десятки вистав: «Два клени» Шварца, «Гра на клавесині» Стельмаха, «Кадриль» Сафонова, «А все-таки вона крутиться» Хмелька, «Вестсайдівська історія» Лоуренса, «Старомодна комедія» Арбузова, «Вечір» Дударева, «Убий лева» Коломійця, «Езоп» Фігейредо, «Холопка» Стрельнікова, «Сірано де Бержерак» Ростана, «Я, Богдан» Загребельного, «У неділю рано зілля копала» Кобилянської, «І понад вік триває день» Айтматов та інші. Однією з перших була вистава «Пам'ять серця» за п’єсою Ярослава Верещака.

Після Кропивницького Олег Натяжний працював у Кримському обласному академічному російському театрі ім. М.Горького, Кримському українському театрі драми та музичної комедії (головним режисером), Івано-Франківському облмуздрамтеатрі ім. І.Франка. 

З 1993-го приєднався до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. За час роботи створив чимало вистав. Зокрема, «Езоп», «Назар Стодоля», «Безумний день або весілля Фігаро», «Вихиляси цнотливого режисера» (творчий вечір самого Олега Натяжного), «Ще раз про любов» (бенефіс заслуженої артистки України Валентини Дронової), «Любов та голуби», «Квартет на двох», «Заповіт цнотливого бабія», «Звідки беруться діти», «Ще раз про любов», «Труффальдіно», «Український лохотрон» та інші.

Працює з молоддю – 13 років очолює театр-студію «Пролісок», більшість випускників після якої вивчились у провідних театральних вузах, стали акторами та працюють у театрах різних міст України й зарубіжжя.

У його творчому арсеналі – близько 100 ролей, понад 200 вистав не тільки в Україні, а й у Чехії, Угорщині та інших державах світу… 

У 2012 році був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Член Національної спілки театральних діячів України з 1975-го року.