23 Лютого

Комедія
 
   

Квитки Ooline

Творчий склад

Перше театральне приміщення було відкрито в Херсоні 1 жовтня 1889 року. Проте історія сучасного театру відліковує свій вік з 1936 року. Сьогодні розпочався 80-й (186) театральний сезон в історії Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша.

 

Нині у трупі народні артисти України: Анатолій Толок, Василь Чорношкур, Анатолій Манойло та Олена Галл-Савальська; заслужені артисти України: Валентина Дронова, Світлана Добровольська, Ружена Рубльова, Генрієтта Пташник, Наталя Лелеко, Любов Калюжна, Олександра Тарновська, Сергій Кияшко, Олександр Мельник, Сергій Михайловський та Руслан Вишнивецький.

 

Театр має в репертуарі вистави зарубіжних авторів, українських класиків, а також вистави за п’єсами сучасних драматургів. Вистави граються на чотирьох театральних майданчиках: велика сцена, театр-кафе (на 150 місць),  сцена під дахом (експериментальна лабораторія) та БЗТ «Чумацька криниця». 

 

До того, щоб театр жив справжнім творчим життям, був високопрофесійним, багато зусиль докладає директор театру-художній керівник Олександр Андрійович Книга, народний артсит України, великий ентузіаст, який закоханий в свою справу і очолює театр вже 27 років. За його ініціативою було започатковано Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», який щороку проводиться на базі театру, відкрито нові сценічні майданчики, і багато іншого – цікавого і такого, що захоплює.

Творче керівництво театру

Олександр Книга
Олександр Книга

Генеральний директор – художній керівник театру,

Народний артист України

          Народився 26 березня 1959 року.

       

Книга Олександр Андрійович творчу діяльність розпочав у 1981 році після закінчення Херсонського культурно-освітнього училища, працюючи спочатку керівником театрального колективу, згодом художнім керівником та директором Виноградівського будинку культури. З 1989 року, після закінчення Київського державного інституту культури ім. О.Є. Корнійчука, Книга О.А. незмінно працює в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша на посаді генерального директора – художнього керівника театру.

З ініціативи Книги О.А. у 1999 році започатковано проведення театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», який у 2003 році набув статусу «Міжнародного».

Професійна діяльність Книги О.А. неодноразово відзначалась різними нагородами: Подякою Президента України (1999, 2002 роки), Знак «Відмінник освіти України» (2001 рік), Почесна відзнака Міністерства культури і мистецтв України (2003 рік), Заслужений діяч мистецтв України (2009 рік), «Почесний громадянин міста Херсона» (2015 рік), народний артист України (2017 рік).

Завдяки своїй наполегливості, високому професіоналізму, творчому підходу до справи Книга О.А. заслужено входить в лідери театрального та культурного життя України.          

Член Національної спілки театральних діячів України.

 

Ірина Корольова
Ірина Корольова

Заступник директора з творчих питань,

Заслужений діяч мистецтв України

Народилася 22 березня 1962 року.

Ірина Володимирівна працює у театрі ім. М.Куліша з 1998 року.

На сьогодні Ірина Корольова відома у місті творча особистість.

Широка та різнобарвна палітра майстерності дозволяє Ірині Володимирівні створювати різноманітні програми від пафосно-громадських до суто естрадних. Глядачі пам’ятають вистави «Три мушкетери», «Кохання – міф троянської цариці», «Зірки Різдвяної ночі», «Се Ля Ві», «Спасибі, музико, тобі», «Музика віри, надії, любові», театральні концерти, святкові концерти, капусники, музичні програми та багато інших міських та обласних заходів та фестивалів.

У 2012 році Ірина Володимирівна отримала почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Член Національної спілки театральних діячів України.

Сергій Павлюк
Сергій Павлюк

Головний режисер театру

Народився 22 грудня 1978 року.

Сергій Павлюк працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 2007 року.

Режисер має багатий досвід спілкування і творчі роботи в інших театрах України та близького зарубіжжя.

Сьогодні у Сергія великі творчі плани. Він веде експериментальну роботу з молодими акторами нашого театру. Сценічними майданчиками для творчої лабораторії стали «Сцена під дахом», «Сцена під колом» та «Сцена на сцені».

Серед улюблених вистав херсонців: «Таємниця літаючої жінки», «Між небом і землею», «Обережно – жінки», «Два серця», «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський», «Страшна помста», «Енеїда», «Ніч перед Різдвом», «Понтій Пілат», «Будинок на кордоні», «Наталчина мрія», «Не плачте за мною ніколи…», «Get happy», «Нью-Йорк, Нью-Йорк», «Тато в кубі».

Вистави молодого українського режисера побачили глядачі Франції (Таємниця літаючої жінки»), Угорщини («Понтій Пілат»), Молдови («Два серця»), Португалії, Польщі («Не плачте за мною ніколи…»).

 

Олександра Тарновська
Олександра Тарновська

Завідуюча трупою театру,

Заслужена артистка України

Народилася 11 вересня 1954 року.

Заслужена артистка України Олександра Тарновська працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 1999 року.

За сумісництвом Олександра Василівна ще й «фея-чарівниця», яка дуже любить свою героїню тітоньку Тілі-Трям із дитячих вистав.

Талановита актриса розмовного жанру. З монологами своїх героїнь вона бере участь у концертах, музичних програмах та театральних капусниках.

Вже багато років поспіль Олександра Василівна очолює Херсонську спілку союзу театральних діячів України та опікується акторами, які знаходяться на почесному відпочинку.

Любов Калюжна
Любов Калюжна

Завідуюча літературно-драматичної частини театру,

Заслужена артистка України

Народилася 20 березня 1954 року.

Любов Калюжна у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з 1998 року.

Найбільше визнання Калюжній Л.П., як режисера-постановника та автора сценаріїв, принесли такі вистави: «Як козаки жартували» та «Світ пісень Едіт Піаф». Про це свідчать нагороди та перемоги на фестивалях та конкурсах: 2001 рік – Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов’янський базар» (м. Вітебськ, Білорусія) та фестиваль «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський), 2002 рік – фестиваль гумору і сатири «Вишневі усмішки» (м. Київ), 2004 рік – Міжрегіональний фестиваль «Театральний Донбас» (м. Маріуполь), на якому вистава «Як козаки жартували» отримала перемогу та диплом «За кращу виставу».

Любов Павлівна володіє професійною майстерністю у написанні сценаріїв для театралізованих концертів, театральних капусників, урочистостей, календарних свят місцевого та обласного значення (День незалежності, День міста, свято Перемоги, відкриття місцевої ялинки та ін.).

За сценарієм Любові Калюжної, у репертуарі театру музичні програми «Як у нас на Україні» та «Співоча Україна».

Член Національної спілки театральних діячів України.

Юрій Бусс
Юрій Бусс

Головний балетмейстер

Народився 28 березня 1983 року.

Свою творчу діяльність у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша Юрій Бусс розпочав у 2004 році після закінчення Херсонського державного університету, де він отримав освіту на факультеті «Культури і мистецтв».

Особливе місце у творчій біографії Юрія Бусса займає балетмейстерська робота. Саме під час роботи над виставами «Фаворит», «Страшна помста», «Три мушкетери», «Кохання – міф Троянської цариці», «Труффальдіно», «Енеїда», «Тато в кубі», «Свіччине весілля» у якості балетмейстера-постановника, виявились нові грані його таланту, а також організаторські здібності, почуття стилю та серйозна професійна підготовка.

Працюючи на посаді головного балетмейстера театру Юрію Буссу вдалося вивести балетну трупу на вищий щабель професійної майстерності, про що свідчать неодноразові відгуки у республіканських та обласних ЗМІ, широке визнання публіки.  

Валерія Мавріді-Михайловська
Валерія Мавріді-Михайловська

Головний хормейстер театру

Народилася 25 травня 1981 року.

Закінчила Одеську Національну музичну академію ім. А.В.Нежданової.

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша на посаді головного хормейстера працює з 2009 року.

Займається створенням музичного репертуару для артистів-вокалістів театру.

Разом із артистами-вокалістами бере участь у музичних оркестрових програмах та концертах: «Музика віри, надії, любові…», «Зірки різдвяної ночі», «Театр призначає Вам побачення», «Музичний кіносерпантин» та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Артем Філенко
Артем Філенко

Головний диригент

Народився 25 лютого 1984 року.

У 2008 році закінчив Луганський Національний університет ім. Т.Шевченка, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобув кваліфікацію артиста оркестру, артиста ансамблю, диригента, викладача.

У 2014 році був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Молодий, талановитий музикант, очоливши оркестр театру, одразу заявив про себе, створивши музичними програмами: «Музика віри, надії, любові…», «Вечірка в стилі джаз», «Як у нас на Україні», «Зірки Різдвяної ночі», «Музичний кіносерпантин», «Театр призначає Вам побачення».

 

Олена Карпенко
Олена Карпенко

 

Головний художник

Народилася 18 лютого 1950 року.

Закінчила Одеське театрально-художнє училище (1971 рік).

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з 2014 року.

За цей час у творчому доробку Олени з’явилися наступні вистави:

«Труффальдіно», «Продавець дощу», «Свіччине весілля», «Се Ля Ві», «Заповіт цнотливого бабія», «Буратіно», «Ромео і Джульєтта», «Український лохотрон», «Херсонські манси» та ін.

Валерій Шелудько
Валерій Шелудько

 

Завідуючий художньо-постановчою частиною театру

Заслужений працівник культури України

Народився 12 листопада 1957 року.

Валерій Шелудько працював у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 1979 по 1984 рр. І вже з 1989 року безперервно працює в театрі на посаді завідуючого художньо-постановчої частини.

Людина високого художнього смаку. Останні роки Валерій талановито здійснив оформлення до багатьох вистав та театралізованих концертів.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Режисери театру

Олег Натяжний
Олег Натяжний

Режисер-постановник,

Заслужений діяч мистецтв України

Народився 10 липня 1946 року.

В Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з 1993 року.

За цей час поставив багато вистав, серед них особливе місце займають «Езоп», «Сірано де Бержерак», «Назар Стодоля», «Безумний день або весілля Фігаро», «Любов та голуби», «Квартет на двох», «Заповіт цнотливого бабія», «Звідки беруться діти», «Ще раз про любов», «Труффальдіно», «Український лохотрон».

У творчому доробку режисера понад 140 вистав не тільки в Україні, а й в Росії, Чехії, Угорщині.

Його вистави незмінно яскраві, неординарні, життєво правдиві з багатою художньою фантазією, творчим шуканням. Вони користуються успіхом глядачів, сприяють творчому піднесенню театру.

У 2012 році Олег Степанович отримав почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Член Національної спілки театральних діячів України.

Катерина Слажнєва
Катерина Слажнєва

Режисер-постановник

Народилася 21 січня 1987 року.

Катерина закінчила Київський національний університет культури у 2012 році. У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з 2013 року.

За час роботи у театрі здійснила наступні постановки:

«Вечірка в стилі джаз»;

«Чарівна галявина»;

«Записки божевільного»;

«Уві сні і наяву»;

«Ніч перед Різдвом» - казка для дітей та ін.

Театральна студія «Пролісок» при Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі   ім. М.Куліша стала для Катерини справжньою творчою лабораторією для маленьких акторів. Зі студійцями режисер здійснила постановки дитячих вистав «Муха-Цокотуха», «Чарівник смарагдового міста» та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Сергій Новачук
Сергій Новачук

 

Режисер

Народився 14 квітня 1962 року.

Сергій Новачук працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 2011 року.

Режисер активно займається організацією та проведенням театралізованих заходів та міських фестивалів («Свято молодого вина», «Херсон-кавун», щорічний конкурс краси і таланту «Місс Мельпомена»).

За сценаріями Сергія Новачук режисери театру поставили вистави для дітей: «Магічний кришталь та кришталевий замок», «Зачарований острів», «Білка та Бджілка збираються на бал» («Чарівна галявина» у 3-D форматі на сцена під дахом), «Планета Факірів» та ін.

Артисти театру

Анатолій Толок
Анатолій Толок

 

Народний артист України

Народився 29 вересня 1939 року.

Усій Україні відомо ім’я народного артиста України Анатолія Толока. Як тільки він з’являється на сцені – зал миттєво вибухає шаленими оплесками. Вже майже п’ятдесят років актор зачаровує херсонського глядача. Його сценічні образи такі різні: історичні персонажі, герої і негідники, аристократи і селяни, фаворити, військові, цигани, музиканти і художники. У його творчому доробку Павло І і Суворов, Сталін і Геббельс, Дон Жуан і Сірано де Бержерак. Всього більше 200 ролей.

Він артист з голови до п’ят. Його мистецтво перейнято темпераментом думки і темпераментом почуттів, підкорює витонченістю, елегантністю майстерності.

Багатогранність таланту Анатолія Толока дозволяє йому мати широку палітру акторських робіт від музичних до суто драматичних, від трагедійних до гостро комедійних. Достатньо згадати такі як Іван у драмі «Дай серцю волю», Д’Артаньян у мюзиклі «Любов Д’Артаньяна», Герствуд у мюзиклі «Сестра Керрі», Сірано у мюзиклі «Сірано де Бержерак», Сталін у драмі «Діти Арбату», Дулітл у мюзиклі «Моя прекрасная леді», Цокуль у драмі «Наймичка», Палі Рач в опереті «Циган – прем’єр», Кебот у драмі «Любов під в’язами», Хома Кичатий у драмі «Назар Стодоля», Дядя Митя у комедії «Любов і голуби», Горас «Хелло, Доллі», Тарас «Тарас Бульба», Ляпкін-Тяпкін «Ревізор», Саня Арсеньєв «Кадриль», Спагетті в опереті «Фіалка Монмартра», Гамбьє «Малюк», Хазяїн «Дуже проста історія», Осавул Горобець «Страшна помста».

Він красень, він співає так, що зал затамовує подих, а його прихильниці мріють здобути автографа, або сфотографуватися з ним напам’ять.

Анатолій Манойло
Анатолій Манойло

 

Народний артист України

Народився 26 вересня 1937 року.

Сценічна біографія народного артиста України Анатолія Манойла розпочалась у 1959 році. Тоді він, випускник Харківського інституту мистецтв, дебютував на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша, у виставі «Сьогодні і завжди» за п’єсою Г. Мазіна.

Зараз в списку актора більш 100 різноманітних ролей. З однаковим завзяттям і любов’ю працює він у драмі, трагедії, опереті. Однією з відомих рис акторської майстерності Анатолія Федоровича – його вміння перевтілюватися, вміння створювати точний характер образу: Сиродоєв – «Трибунал», Климов – «Меч і хрест», Яшка – «Весілля в Малинівці», Маковей – «Вірність», Пікерінг – «Моя прекрасна леді», Вареник – «Як пани, так і ми…», Спетлайч – «Донна Люція», Естрагон – «Циган-прем’єр», Альберт – «Ошукані рогоносці», Павлін Савєльєвич «Вовки і вівці» та інші. Це лише невелика частина тих ролей, котрі створені актором, але вже по них можна судити про невичерпність джерела таланту артиста.

Манойло А.Ф. один із тих артистів, які творять щохвилинно, вносять щось нове у виставу, будь вона і двохсота.

Василь Чорношкур
Василь Чорношкур

 

Народний артист України

Народився 19 лютого 1946 року.

Василь Чорношкур був прийнятий до у Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша у 1968 році.

З тих пір пройшло багато років, але очі актора і чарівні козацькі вуса, сяють посмішкою. Ні почесне звання Народного артиста України, ні сивина на скронях, ні державні нагороди та статус професора Херсонського державного Університету, не видають його віку. Він завжди у гущині подій, серед молоді, завзятий і усміхнений. Бо така в нього вдача. На репетиції не спізнюється, текст ролі вивчає вдома, навіть коли не задіяний у виставі, то відвідує репетиції, допомагає молоді, дискутує з режисерами, і завжди отримує насолоду від спілкування з колегами.

Херсонці люблять актора і цінують його за великий акторський талант.

Згадаємо разом образи які випестував у своєму серці Василь Чорношкур:

          Кайдаш – «Кайдашева сім’я»;

          Кирдяга – «Тарас Бульба»;

          Городнічий – «Ревізор»;

          Шпак – «Шельменко – Денщик»;

          Граф – «Весілля Фігаро»;

          Батько – «Страшна помста»;

          Линяєв – «Вівки та вівці»;

        Безборотько – «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський» та інші.

Роботи народного артиста України В.А. Чорношкура знаходили і знаходять визнання глядачів та високу оцінку театральних критиків. І дай Бог, щоб і надалі він радував нас своїм талантом!

Олена Галл-Савальська
Олена Галл-Савальська

Народна артистка України

Народилася 13 січня 1959 року.

Зал вибухає оплесками з її появою на сцені у будь якій ситуації: чи це уривок з вистави, чи концерт, чи маленький епізод. Театральна родина Олени Галл-Савальської подарувала їй щастя театру, талант музиканта, актриси, співачки і чарівної жінки. Олена Ігорівна вважає, що звання народної артистки України – це перш за все звання її мамі, заслуженій артистці України Валентині Галл-Савальській, яка більше за все застерігала її від хвороби на театр. Бо театр забирає тебе всю, охоплює своїм почуттям, судьбами дійових осіб п’єси. Тому Олена з дитинства навчалася музиці, і прийшла до театру у 1977 році в якості концертмейстера оркестру. Збігали роки і одного разу В.В. Бегма, головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України призначив її на роль і підписав путівку в великий світ театрального життя.

В 1999 році за дивовижно створені ролі, та несамовиту віддачу театру Олена Ігорівна отримує звання заслуженої артистки України.

В історії нашого театру, Олена перша з жіночого складу акторів отримала звання народної артистки України (2009 рік). У 2014 році актриса святкувала свій ювілей і зібрала тисячі глядачів на бенефіс. Святкували три дні і всі дні глядацька зала була переповнена глядачами.

Задіяна у виставах:

«Вечірка в стилі джаз» - Матрона Мама Мортон;

«Дивна місіс Севідж» - Місіс Севідж;

«Два серця» - Фаїна Ранєвська;

«Ошукані рогоносці» - Сюзетта;

«Кайдашева сім’я» - Кайдашиха;

«Дядечків сон» - Мар’я Олександрівна;

«Херсонські манси» - Броня;

«Каліка з острову Інішмаан» - Кейт;

«Шість страв з однієї курки» - Мати та ін.

 

Генрієтта Пташнік
Генрієтта Пташнік

Заслужена артистка України

Народилася 11 березня 1935 року.

Заслужена артистка України Генрієтта Пташнік у Херсонському театрі працювала з 1963 по 1971 рік, потім з 1981 року по нинішній час. Випускниця студії по підготовці акторських кадрів при Київському театрі музичної комедії УРСР Генефа Пташнік одразу завоювала серця Херсонських глядачів. Майже все творче життя актриси пов’язане з Херсонським театром, де вона пройшла шлях становлення, творчої зрілості і стала ведучою актрисою. Щирі прихильники й сьогодні пам’ятають кращі творчі здобутки сценічного таланту Генефи Яківни: Росіта – «Куба, любов моя», Любаша – «Севастопольський вальс», Віка – «Потрібна героїня», Ліза – «Старі дома», Роксана – «Сірано», Глорія – «Єретик», Елена – «Наречена з Імперії». І всі ролі яскраві, колоритні, виразні.

Різнопланова актриса майстерно володіє вокальними даними. Постійно працює над собою, створює рівноцінні образи у виставах, як музичних, так і драматичних.

Сьогодні актриса з успіхом грає Бабу Палашку в виставі «Кайдашева сім’я» та бере участь у музичних програмах та театралізованих концертах.

У 1976 році Пташнік Г.Я. присвоєно почесне звання «Заслужена артистка УРСР». На свій 70-річний ювілей вона отримана Почесне звання «Жінка року» Херсонського міського конкурсу в номінації «Пані творчість».

Валентина Дронова
Валентина Дронова

Заслужена артистка України

Народилася 14 лютого 1952 року.

Дронова Валентина Іванівна до Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша була запрошена у 1993 році, а розпочинала свій творчий шлях у 1970 році в Кіровоградському театрі ім. М.Л.Кропивницького.

Працювала Валентина Іванівна в Кримському академічному російському театрі м. М.Горького та Івано-Франківському театрі ім. І.Франка.

Херсонський період відмічено роботами у виставах «Езоп» – Клея, «Східна трибуна» – Міла, «Засватана – невінчана» – Марта, «Три мушкетери» – Міледі, «Любов під в’язами» – Аббі, «Весілля Фігаро» – Графиня, «Милий, хороший, коханий» - Сундукова, «Любов та голуби» – Надія, «Дім, де все шкереберть» – Лео, «Ревізор» – Ганна Андріївна, «Малюк» – Полін, «Вовки і вівці» – Євлампія Миколаївна Купавіна, «Між небом і землею» – Джулія, «Квартет на двох» – Олена Георгіївна та інші.

Валентина Іванівна актриса, яка має велику творчу палітру, майже необмежений діапазон, ось чому великий успіх мали її роботи у драматичних та музичних виставах.

Талант глибокої драматичної актриси поєднаний з вокальними здібностями, пластичністю, темпераментом, помноженим на велику працездатність, дає право Валентині Дроновій посідати місце провідної актриси, яку знає і поважає глядач.

Світлана Добровольська
Світлана Добровольська

Заслужена артистка України

Народилася 14 квітня 1963 року.

Світлана Добровольська після закінчення студії при Київському театрі оперети одразу почала свій творчий шлях в Херсонському театрі.

Молода, емоційна, співуча, темпераментна вона одразу ввійшла в репертуар театру і зіграла багато провідних ролей: Ярина «Весілля в Малинівці», Роксолана «Сірано», Катя «Хочу заміж», Ялина «Засватана невінчана» та багато інших. У 1996 році Світлана отримала почесне звання «Заслужена артистка України».

Коли на сцену виходить Світлана Добровольська і глядач чує її дзвінкий голос, то одразу атмосфера вистави перетворюється на свято.

Драматичні вистави режисера, заслуженого діяча мистецтв України О.В. Мішукова «Ревізор» та «Вовки та вівці» відкрили інші грані таланту цієї актриси. Актриса майстерно створює в цих виставах цікаві образи своїх героїнь Глафіру Олексіївну («Вовки та вівці») і жінку Хлопова («Ревізор»). Навіть коли Світлана виходить на сцену у невеличкому епізоді, то цей епізод запам’ятовується глядачам.

Вже багато років живе в репертуарі театру вистава «Кайдашева сім’я». Це улюблена вистава наших Херсонців. Створений Світланою образ Доньки неперевершений. Зірковий склад цієї вистави, до якого входить і ім’я заслуженої артистки України Світлани Добровольської, підносять мистецтво театру на високий рівень, надають приклад молоді і радують глядачів.

Ружена Рубльова
Ружена Рубльова

Заслужена артистка України

Народилася 3 квітня 1967 року.

Заслужена артистка України Ружена Рубльова у 1986 році закінчила Херсонське музичне училище по спеціальності керівник хору. З 1999 року працює хормейстером та солісткою-вокалісткою у Херсонському театрі. За цей час актриса Ружена Рубльова зіграла багато ролей в музичних виставах: «Інтерблоха» (роль Блохи), «Коза-дереза» (роль Кози), «Хело, Доллі!» (роль Міні), «Страшна помста» (роль – Родиці), «Нью-Йорк, Нью-Йорк» (роль Покоївки), «Труффальдіно» (роль Смеральдіни), «Тато в кубі» (роль Донни), «Енеїда» (роль Юнони), «Свіччине весілля» (роль Мати), «Ніч перед Різдвом» (роль Жінки кума), «Се Ля Ві» (роль Аріани Кларенс), «Рольові ігри» (Елен), «Jazz Girls» (роль Милашки Сью). Вистави-концерти: «Пам’ять серця», «Віват, театр», «Маска, я тебе знаю». Співочі вистави «Як козаки жартували», «Як у нас на Україні». У виставі «Світ пісень Едіт Піаф» (симфонія однієї душі) Ружена Рубльова виконувала 15 пісень із репертуару Едіт Піаф.

Ружена дуже талановита, музично обдарована актриса. За час роботи у театрі вона неодноразово була нагороджена театральною премією «Успіх». 2005 р. – одержала диплом на Всеукраїнському театральному фестивалі жіночої творчості М.Заньковецької «Краща жіноча роль» у виставі «Світ пісень Едіт Піаф».

Її співом відкривались звітні концерти нашої області в м. Києві, вона переможця конкурсу «Краща пісня про Херсон» на честь 225-ї річниці м. Херсона.

Ружена Рубльова дуже багато уваги приділяє роботі з театральним хором, займається індивідуальною роботою з акторами при створенні музичних вистав.

Її спів почули у Франції, Португалії, Угорщині, Болгарії, Білорусі, Росії.

Член Національної спілки театральних діячів України.

 

Олександр Мельник
Олександр Мельник

Заслужений артист України

Народився 20 квітня 1977 року.

Заслужений артист України Олександр Мельник розпочав сценічну діяльність у 1998 році після закінчення Дніпропетровського обласного театрально-художнього коледжу на посаді артиста драми II категорії Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. Перші творчі здобутки виявили яскраві комедійні здібності актора, неперевершену пластику, вміння імпровізувати.                                                                           Велике бажання працювати з кожним новим образом відкривало актора з іншого ракурсу. Бурлеск емоцій, неперевершене вміння володіти своїм тілом, досконала сценічна мова і вивірена серцем кожна зіграна їм роль, - зробила його улюбленцем херсонського глядача.                                                                                                              

За час роботи в Херсонському театрі він створив цікаві, неповторні образи. Олександр Мельник своєрідний і неординарний, про це говорять зіграні їм ролі: Фігаро у виставі «Весілля Фігаро», Меркуціо «Ромео і Джульєтта», Барон Ротшильд «Фіалка Монмартра», Шельменко «Шельменко-Денщик», Мурзавецький «Вовки і вівці», Чоловік «Таємниця літаючої жінки», Цар Менелай «Кохання міф Троянської цариці», Герой «Розмова, якої не було», Гамлет «Гамлет», Олександр Суворов «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський», Чаклун «Страшна помста», продавець дощу «Продавець дощу», Еней «Енеїда».

Природний дар акторської органіки та бездоганні музично-пластичні здібності надають змогу Олександру розширювати акторську палітру різножанровими ролями.

Мельник О.В. володіє багатьма бойовими мистецтвами. У багатьох виставах він виступає як постановник сценічних боїв.

Віктор Возіян
Віктор Возіян

Артист драми

Народився 19 серпня 1931 року.

Віктор Григорович Возіян працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша з 1973 року.

Біографія Віктора Возіяна дуже цікава, різноманітна та яскрава.           Актором було блискуче зіграно понад 100 ролей, серед них:

«Сто тисяч» – Калитка;

«Мати-наймичка» – Син Марко;

«Сватання на Гончарівці» – Прокіп;

«Весілля в Малинівці» – Петро, Назар;

«Шельменко Денщик» – Шельменко, Капітан, Опуцьковський;

«Три мушкетери» – Партос;

«Ярослав Мудрий» – Батько;

«Кайдашева сім’я» – Кум та багато ін.

Сьогодні актор знаходиться на заслуженому відпочинку, але глядачі дуже тепло згадують актора. І коли сьогодні, Віктор Григорович виходить на сцену у ролі Кума (вистава «Кайдашева сім’я») глядачі зустрічають його бурхливими оплесками. Молоді актори набувають поряд із ним майстерність і вважають за честь бути його партнером по сцені. Позаочі його величають «Народним артистом», хоча за своє сценічне життя він, на жаль, так і не отримав цього почесного звання.

 

Лариса Люта
Лариса Люта

 

Актриса драми

Народилася 5 квітня 1950 року.

У 1973 році актриса закінчила Московське театральне училище ім. Щепкіна.

1979 рік – прийнята на посаду артистки драми ІІ категорії.

1987 рік – переведена на посаду артистки драми І категорії.

1993 рік – переведена на посаду артистки драми вищої категорії.

Ларисою зіграно більше 100 різнопланових ролей.

Сьогодні актриса зайнята у наступних виставах:

«Справа №…» – Лукерія;

«Дядечків сон» – Полковниця;

«Кайдашева сім’я» – Палашка та ін.

Сергій Михайловський
Сергій Михайловський

Заслужений артист України

Народився 1 жовтня 1978 року.

Сергій розпочав сценічну діяльність у 1998 році після закінчення Херсонського училища культури на посаді артиста драми Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

У 2005 році закінчив Херсонський державний університет.

У 2016 році отримав почесне звання Заслужений артист України.

Задіяний у виставах:

«Страшна помста» – Данило;

«Як у нас на Україні» – Козак;

«Дядечків сон» – Лаврентій;

«Співоча Україна» – Соліст;

«Музика віри, надії, любові…» – Соліст;

«Обережно – жінки» – Акордеоніст;

«Свіччине весілля» – Учасник хору;

«Продавець дощу» – Джиммі;

«Труффальдіно» – Сільвіо;

«Понтій Пілат» – Левій Матвей, Афраній;

«Тато в кубі» – Гаррі;

«Дивна Місіс Севідж» – Ганнібал;

«Енеїда» – Евріал, Севілла;

«Ніч перед Різдвом» – Чорт;

«Рольові ігри» – Елвіс;

«Шалапутні коханці» – Ромен Турнель;

«Ромео і Джульєтта» – Пастор;

«Каліка з острову Інішмаан» - Джонніпатінмайк ;

«Get happy» – Він та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Євгенія Кірсанова
Євгенія Кірсанова

Артистка драми

Народилася 28 березня 1981 року.

Євгенія Кірсанова у 2005 році закінчила Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж. Того ж року Євгенію було зараховано до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«Таємниця літаючої жінки» – Вона;

«Свіччине весілля» – Юродива;

«Дивна Місіс Севідж» – Міс Віллі;

«Труффальдіно» – Беатріче;

«Продавець дощу» – Лізі;

«Страшна помста» – наречена сина Осавула;

«Звідки беруться діти» – Ганна, Жанна;

«Шалапутні коханці» – Антуанетта;

«Се Лі Ві» – Марі;

«Наталчина мрія» – Наталка;

«Шість страв з однієї курки» – Ольга та ін.

Руслан Вишнивецький
Руслан Вишнивецький

Заслужений артист України

Народився 4 грудня 1982 року.

Руслан Вишнивецький у 2004 році закінчив Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж. Того ж року був зарахований до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

У 2016 році отримав почесне звання Заслужений артист України.

Задіяний у виставах:

«Обережно – жінки» – Серж;

«Звідки беруться діти» – Андрій;

«Понтій Пілат» – Ієшуа;

«Страшна помста» – Козак Степан;

«Ніч перед Різдвом» – Вакула;

«Енеїда» – Меркурій, Козак;

«Тато в кубі» – Білл;

«Заповіт цнотливого бабія» – Монах;

«Нью-Йорк, Нью-Йорк» – Террі;

«Се Ля Ві» – Месьє Д’Амбріє;

«Рольові ігри» – Шериф;

«Труффальдіно» – Флоріндо;

«Дивна місіс Севідж» – Джеффрі;

«Продавець дощу» – Ной;

«Свіччине весілля» – Свічка;

«Дядечків сон» – Мозгляков;

«Як у нас на Україні» – Кум, Іцик;

«Ромео і Джульєтта» – Капулетті;

«Херсонські манси» - Яков Соломонович Шарф;

«Каліка з острову Інішмаан» - Доктор МакШеррі;

«Шість страв з однієї куриці» – Син та ін.

Тетяна Проворова
Тетяна Проворова

Артистка драми

Народилася 15 вересня 1978 року.

Тетяна розпочала свою сценічну діяльність на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша у 1998 році після закінчення Херсонського училища культури.

Задіяна у виставах:

«Звідки беруться діти» – Оксана;

«Між небом і землею» – Мімі;

«Обережно – жінки» – Лулу;

«Справа №…» – Вона;

«Дядечків сон» – Служниця;

«Страшна помста» – Наречена;

«Тато в кубі» – Софі;

«Нью-Йорк, Нью-Йорк» – Меррі;

«Продавець дощу» – Ліззі;

«Енеїда» – Венера;

«Вечірка в стилі джаз» – Солістка;

«Свіччине весілля» – Меланка;

«Ніч перед Різдвом» – Оксана;

«Рольові ігри» – С’юзен;

«Дивна Місіс Севідж» – Фері;

«Порожнеча» - Вона;

«Каліка з острову Інішмаан» - Хелен;

«Ромео і Джульєтта» – Леді Капулетті та ін.

Ксенія Савельєва
Ксенія Савельєва

Артистка драми

Народилася 12 січня 1975 року.

Ксенія Савельєва у 1998 році закінчила Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж.

Того ж року Ксенія була зарахована до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«Звідки беруться діти» – Ганна;

«Обережно – жінки» – Марісабель;

«Рольові ігри» – Софія;

«Страшна помста» – Катерина;

«Свіччине весілля» – Гільда;

«Дивна Місіс Севідж» – Лілі Белл;

«Се Ля Ві» – Лаура;

«Вечірка в стилі джаз» – Солістка;

«Шалапутні коханці» – Раймонда;

«Дядечків сон» – Зіна;

«Ошукані рогоносці» – Жаклін;

«Заповіт цнотливого бабія» – Анна;

«Ніч перед Різдвом» – Оксана та ін.

Євген Гамаюнов
Євген Гамаюнов

Артист драми

Народився 27 липня 1980 року.

У 2003 році закінчив Херсонське училище культури.

У 2007 році закінчив ХДУ.

Євген працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 2003 року.

Задіяний у виставах:

«Звідки беруться діти» – Тимофій;

«Як у нас на Україні» – Федька Самогон;

«Страшна помста» – Козак Стецько;

«Енеїда» – Еол, Латин;

«Вечірка в стилі джаз» – Чарлі;

«Ніч перед Різдвом» – Кум;

«Труффальдіно» – Доктор Ломбарді;

«Понтій Пілат» – Левій Матвей, Секретар,

«Дивна місіс Севідж» – Семуел;

«Ошукані рогоносці» – Джордж;

«Се Ля Ві» – Месьє Карльє;

«Херсонські манси» - Савелій Воробйов;

«Український лохотрон» - Кум;

«Нью-Йорк, Нью-Йорк» – Біг Мак та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Ольга Бойцова
Ольга Бойцова

Артистка драми

Народилася 9 травня 1977 року.

Закінчила Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж (1998 рік) та Херсонський державний університет (2006 рік).

Ольга працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 1998 року.

Задіяна у виставах:

«Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський» – Катерина ІІ;

«Між небом і землею» – Сінтія;

«Енеїда» – Ірися;

«Обережно – жінки» – Жаклін;

«Звідки беруться діти» – Наталя;

«Дивна Місіс Севідж» – Флоренс;

«Се Ля Ві» – Женев’єва;

«Каліка з острову Інішмаан» - Айлін;

«Два серця» – Поліна та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Світлана Журавльова
Світлана Журавльова

Артистка драми

Народилася 4 травня 1973 року.

Закінчила Херсонський державний університет. Працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 1999 року.

Задіяна у виставах:

«Як у нас на Україні» – Жінка;

«Ніч перед Різдвом» – Солоха, Цариця, Смерть;

«Будинок на кордоні» – Жінка;

«Труффальдіно» – Смеральдіна;

«Дивна місіс Севідж» – Місіс Педді;

«Тато в кубі» – Розі;

«Музика віри, надії, любові…» – Ведуча;

«Каліка з острова Інішмаан» –Кейт;

«Шість страв з однієї курки» – Ілона та ін.

 

Світлана Казаченко
Світлана Казаченко

Артистка драми

Народилася 7 січня 1960 року.

Закінчила студію при Київському державному академічному театрі ім. І.Франка (1979 рік).

З 1979 року працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«Звідки беруться діти» – Поліна;

«Як козаки жартували» – Жінка;

«Як у нас на Україні» – Cолістка;

«Спасибі, музико, тобі» – Cолістка;

«Шалапутні коханці» – Євгенія;

«Се Ля Ві» – Мадам Карльє та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Павло Костенко
Павло Костенко

Артист драми

Народився 29 серпня 1978 року.

Закінчив Херсонський державний університет у 2005 році. У 1997 році був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Ромео і Джульєтта» – Меркуціо;

«Джаз і дівчата» – Джозефіна;

«Каліка з острова Інішмаан» – Бартлі;

«Обережно – жінки!» – Мім та ін.

Валерій Гайфуллін
Валерій Гайфуллін

Артист драми

Народився 4 жовтня 1991 року.

У 2012 році закінчив Херсонський державний університет факультет іноземної філології. У 2014 році закінчив Харківський університет мистецтв ім. І.П.Котляревського театральний факультет.

У 2014 році був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Будинок на кордоні» – Дипломат, Митник;

«Рольові ігри» – Руслан;

«Вечірка в стилі джаз» – Джо;

«Свіччине весілля» – Чорт;

«Ромео і Джульєтта» – Ромео;

«Херсонські манси» - Алія Шарф;

«Український лохотрон» - Невідомий;

«Шалапутні коханці» – Регбі та ін.

Костянтин Рогань
Костянтин Рогань

Артист драми

Народився 5 жовтня 1992 року.

Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого у 2014 році.

Того ж року був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Дзвінок з минулого» – Перехожий;

«Ромео і Джульєтта» – Паріс;

«Херсонські манси» - Алія Шарф;

«Український лохотрон» - Роман;

«Буратіно» – Буратіно та ін.

 

Владислава Коваль
Владислава Коваль

Артистка драми

Народилася 25 листопада 1995 року.

Закінчила Херсонське училище культури у 2016 році. Того ж року була зарахована до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«Ромео і Джульєтта» – Джульєтта.

Наталія Вишневська-Буренко
Наталія Вишневська-Буренко

Артистка-вокалістка

Народилася 25 листопада 1981 року.

Наталя працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з 2006 року.

Закінчила Херсонський державний університет, факультет культури і мистецтв у 2014 році.

Задіяна у виставах:

«Труффальдіно» – Кларіче;

«Тато в кубі» – Дівчина;

«Свіччине весілля» – Учасниця хору;

«Страшна помста» – Родиця;

«Вечірка в стилі джаз» – Душка;

«Спасибі, музико, тобі» – Солістка;

«Музика віри, надії, любові…» – Солістка;

«Зірки Різдвяної ночі» – Солістка;

«Херсонські манси» - Валя;

«Український лохотрон» - Мотря;

«Як у нас на Україні» – Солістка та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Євгеній Бельдюгін
Євгеній Бельдюгін

Артист драми

Народився 21 червня 1993 року.

Закінчив «Коледж театру та кіно» у 2013 році. У 2014 році закінчив Національну академію керуючих кадрів культури і мистецтв

У 2016 році був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Ромео і Джульєтта» – Бенволіо;

«Український лохотрон» – Маклер.

 

Олена Пасько
Олена Пасько

Актриса драми

Народилася 17 липня 1976 року.

Свою сценічну діяльність Олена розпочала на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша у 1996 році після закінчення Дніпропетровського обласного театрально-художнього коледжу.

«Ідзанамі» – Мадлен;

«Дядечків сон» – Полковниця;

«Кайдашева сім’я» – Малашка;

«Свіччине весілля» – Ульріка;

«Будинок на кордоні» – Теща;

«Ромео і Джульєтта» – Леді Монтеккі та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Сергій Мевша
Сергій Мевша

Артист драми

Народився 23 липня 1993 року.

Закінчив Херсонське училище культури у 2013 році. З того ж року був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Ідзанамі» – Ерве;

«Ще раз про любов» – Чак;

«Будинок на кордоні» – Дипломат, Митник;

«Ромео і Джульєтта» – Петручіо;

«Свіччине весілля» – Чорт;

«Український лохотрон» - Клим;

«Вечірка в стилі джаз» – Гангстер та ін.                  

Таїсія Новачук
Таїсія Новачук

Артистка-вокалістка

Народилася 4 жовтня 1981 року.

Закінчила Київську державну академію керівних кадрів культури і мистецтв у 2009 році. У серпні 2011 року була зачислена до трупи Херсонського обласному академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша

          Задіяна у виставах:

«Тато в кубі» – Дівчина;

«Свіччине весілля» – Учасниця хору;

«Музика віри, надії, любові…» – Солістка;

«Зірки Різдвяної ночі» – Солістка;

«Вечірка в стилі джаз» – Солістка»;

«Співоча Україна» – Солістка;

«Херсонські манси» - Аля;

«Музичний кіносерпантин» - Солістка;

«Се Ля Ві» – Женев’єва та ін.

Антон Лисенко
Антон Лисенко

Артист драми

Народився 4 липня 1988 року.

Закінчив Херсонський державний університет у 2009 році. З 2010 року працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

          Задіяний у виставах:

«Рольові ігри» – Шеф;

«Будинок на кордоні» – Дипломат;

«Свіччине весілля» – Учасник хору;

«Труффальдіно» – Брігелла;

«Ніч перед Різдвом» – Голова, Пацюк;

«Мені б у небо» – Він;

«Справа №…» – Суддя;

«Понтій Пілат» – Марк Щуролов;

«Вечірка в стилі джаз» – Малюк Мо;

«Продавець дощу» – Файл;

«Енеїда» – Зевс, Турн;

«Тато в кубі» – Скай;

«Каліка з острову Інішмаан» - Малюк Боббі;

«Нью-Йорк, Нью-Йорк» – Піт Буль та ін.

Микола Степаненко
Микола Степаненко

Артист драми

Народився 09 лютого 1978 року.

Микола розпочав свою сценічну діяльність у 1998 році після закінчення Херсонського училища культури на посаді артиста драми Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Справа №…» – Адвокат;

«Як козаки жартували» – Козак;

«Кайдашева сім’я» – Шинкар;

«Страшна помста» – син Осавула;

«Розстріляна доля» – Куліш;

«Свіччине весілля» – Кезгайло;

«Будинок на кордоні» – Страж;

«Ніч перед Різдвом» – Дяк;

«Херсонські манси» - Генріх Шмайсер;

«Шалапутні коханці» – Каміль Шандебіз та багато ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Віктор Овсієнко
Віктор Овсієнко

Артист драми

Народився 31 березня 1974 року.

Свою сценічну діяльність Віктор розпочав на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша у 1995 році після закінчення Херсонського училища культури.

Задіяний у виставах:

«Справа №…» – Єфимов;

«Як у нас на Україні» – Козак;

«Кайдашева сім’я» – Лаврін;

«Труффальдіно» – Панталоне дон Бізоньозі;

«Шалапутні коханці» – Етьєн;

«Записки божевільного» – Аксентій Іванович Поприщін;

«Свіччине весілля» – воєвода Київський;

«Ромео і Джульєтта» – Монтеккі;

«Херсонські манси» - Тихон Чорний;

«Український лохотрон» - Бонавентура;

«Продавець дощу» – Каррі та ін.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Віталій Пронько
Віталій Пронько

Артист драми

Народився 27 лютого 1989 року.

Закінчив Херсонський державний університет, факультет культури і мистецтв, кафедра «Культурологія».

У 2016 році був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Каліка з острова Інішмаан» – Біллі.

Поліна Маказепа
Поліна Маказепа

Артистка драми

Народилася 24 вересня 1994 року.

Закінчила Херсонський державний університет, факультет культури і мистецтв, кафедра «Культурологія».

У 2016 році була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«Ромео і Джульєтта» – Смерть;

«Херсонські манси» – Варя.

Андрій Клочко
Андрій Клочко

Артист драми

          Народився 13 грудня 1988 року.

          Закінчив Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж у 2010 році. У квітні 2010 року був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша

          Задіяний у вистави:

«Розмова, якої не було» – Ігор;

«Будинок на кордоні» – Я;

«Шалапутні коханці» – Батістен;

«Ідзанамі» – Жак Клодьє;

«Остання Сюїта» – Він;

«Свіччине весілля» – Шавула;

«Труффальдіно» – Перший слуга готелю;

«Херсонські манси» - Платон Козлов;

«Український лохотрон» - Герасим Калитка;

«Ромео і Джульєтта» – Няня та ін.

Ольга Крилова
Ольга Крилова

Артистка драми

Народилася 11 квітня 1985 року.

Навчається у Харківському національному університеті мистецтв імені Котляревського. У 2015 році була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«Херсонські манси» – Вагітна;

Андрій Кобелєв
Андрій Кобелєв

Артист драми

Народився 24 грудня 1973 року.

Андрій Кобелєв у 1998 році закінчив Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж.

З 2001 року працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах:

«Будинок на кордоні» – Тесть;

«Ніч перед Різдвом» – Кум Панас;

«Тато в кубі» – Хлопець;

«Дзвінок з минулого» – Перехожий;

«Труффальдіно» – Другий слуга готелю;

«Понтій Пілат» – Хасід;

«Звідки беруться діти» –Тимофій;

«Свіччине весілля» – Сліпий;

«Херсонські манси» - Семен Михайлович Будьонний;

«Вечірка в стилі джаз» – Гангстер та ін.

Лариса Кисельова
Лариса Кисельова

 

Актриса драми

Народилася 26 травня 1958 року.

У 1977 році закінчила Херсонське училище культури. У 2003 році була зарахована до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяна у виставах:

«На великій дорозі» – Єфімовна;

«Справа №…» – Капітанша;

«Ніч перед Різдвом» – Дячиха та ін.

Вадим Гнідаш
Вадим Гнідаш

Артист драми

Народився 9 грудня 1967 року.

Закінчив херсонське культурно-освітнє училище культури у 1988 році. У Херсонському театрі працює з 1990 року. Більше 20 років пропрацював артистом балету.

Задіяний у виставах:

«Продавець дощу» – Шериф;

«Тато в кубі» – Парубок;

«Ромео і Джульєтта» – Аптекар;

«Будинок на кордоні» – Страж;

«Свіччине весілля» – Кмітич;

«Ще раз про любов» – Ральф;

«Звідки беруться діти» – Міліціонер та ін.

Єлизавета Неглядюк
Єлизавета Неглядюк

Артистка драми

Народилася 25 червня 1992 року.

Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого у 2015 році.

У 2016 році була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Вікторія Королько
Вікторія Королько

Артистка драми

Народилася 13 червня 1994 року.

Навчається у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв. У 2016 році була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Тетяна Мисак
Тетяна Мисак

Артистка-вокалістка

Народилася 13 червня 1985 року.

Закінчила Одеську державну музичну академію ім. А.В. Нежданової у 2011 році. Того ж року була зарахована до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Сьогодні актриса знаходиться у декретній відпустці.

Марина Боднар
Марина Боднар

Артистка драми

Народилася 26 квітня 1996 року.

У 2017 році закінчила Київський університет культури.

Того ж року була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Олександр Устименко
Олександр Устименко

Артист драми

Народився 22 вересня 1995 року.

У 2017 році закінчив Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського.

У вересні того ж року був зарахований до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Каріна Кириченко
Каріна Кириченко

Артистка – вокаліста

Народилася 18 квітня 1998 року.

У 2017 році закінчила Херсонське училище культури.

У вересні того ж року була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Вікторія Кириченко
Вікторія Кириченко

 

Артистка – вокаліста

Народилася 18 квітня 1998 року.

У 2017 році закінчила Херсонське училище культури.

У вересні того ж року була зачислена до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Марина Євенко
Марина Євенко

Помічник режисера

Народилася 5 грудня 1981 року.

Закінчила Херсонське училище культури у 2003 році. Того ж року була зарахована до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Світлана Іздебська
Світлана Іздебська

Помічник режисера

Народилася 27 травня 1967 року.

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша працює з 2015 року.

Адміністрація театру

Тамара Львова
Тамара Львова

заступник генерального директора з економічних питань
головний бухгалтер театру

Народилася 13 липня 1954 року.

У 1990 році Львова Тамара Романівна закінчила Херсонський технікум радянської торгівлі.

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі працює з 2002 року.

Нагороди:

Грамота Кабінету Міністрів України (2011 рік).

Почесна грамота Херсонської обласної ради (2008, 2011 рік).

Почесна грамота Херсонського міського голови до 77-річчя Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Член Національної спілки театральних діячів України. 

Ірина Бордюг
Ірина Бордюг

Комерційний директор театру,

Заслужений працівник культури України 


Народилася 27 червня 1963 року.

У 1985 році Ірина В’ячеславівна закінчила Московський державний інститут культури.  В 2006 році закінчила Київську державну академію керівних кадрів культури і мистецтв.

Бордюг Ірина В’ячеславівна  працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша з вересня 1995 року. Після закінчення Московського державного інституту культури (1985 рік) працювала методистом з хореографії у Херсонському обласному науково-методичному центрі народної творчості.

Окрім професійної діяльності Ірина Бордюг приймає активну участь у суспільному житті колективу. З 1996 року є членом спілки театральних діячів України. У 2000 році обрана до складу Художньої ради Херсонського театру.

Професійна діяльність Бордюг Ірина В’ячеславівна відзначена Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України (2002, 2004 роки), Почесною грамотою Херсонської обласної ради (2006 рік), Почесною грамотою та подякою міського голови (2005, 2006 роки).

Член Національної спілки театральних діячів України. 

Юлія Бунчак
Юлія Бунчак

Директор розпорядник театру

         Народилася 22 березня 1975 року.

         Юлія закінчила Херсонський державний університет у 1998 році.

         У 2001 році закінчила Херсонський державний аграрний університет.

         З 2012 року працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша на посаді директора-розпорядника театру.

Член Національної спілки театральних діячів України. 

В`ячеслав Вандрашек
В`ячеслав Вандрашек

Головний адміністратор театру

Народився 19 січня 1983 року.

          В’ячеслав Павлович у 2003 році закінчив Херсонське училище культури.

         У  2007 році закінчив Херсонський державний університет.

У театрі працює з лютого 2004 року.

Член Національної спілки театральних діячів України.

     
 
24 Лютого

Лірична комедія