Анатолій Толок

Народний артист України, провідний майстер сцени, легенда Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша    

Народився 29 вересня 1939 року. У 1964-му році закінчив Дніпропетровське державне театральне училище. З 1966-го працює в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

Майже одразу після працевлаштування молодий актор завоював серця херсонських глядачів та колег. Природна обдарованість, широкий творчий діапазон, чудові вокальні дані, універсальна зовнішність – все це дало можливість Анатолію Толоку за короткий час стати одним із провідних та улюблених акторів Херсонщини.

Анатолій Толок – професіонал високого рівня із широким діапазоном творчих можливостей. Багатогранність таланту дозволяє йому мати широку палітру акторських робіт від музичних до суто драматичних, від трагедійних до гострокомедійних. Достатньо згадати такі, як: Іван у драмі «Дай серцю волю» М.Кропивницько; Д’Артаньян у мюзиклі «Любов Д’Артаньяна» О.Гальперіна; Герствуд у мюзиклі «Сестра Керрі» К.Памше; Сірано у мюзиклі «Сірано де Бержерак», муз. С.Пожлакова, лібрето В.Сумарокова; Сталін у драмі «Діти Арбату» А.Арбузова; Цокуль у драмі «Наймичка» І.Карпенка-Карого; Палі Рач – «Циган-прем’єр» І.Кальмана; Кебот – «Любов під в’язами» Ю.О’Ніла; Саватій Гуска у комедії «Гусчин ковчег» М.Куліша; Дядя Мітя у комедії «Любов і голуби» В.Гуркіна; Горас у «Хелло, Доллі» Д.Германа; Тарас – «Тарас Бульба» М.Гоголя; Ляпкін-Тяпкін – «Ревіз%D?р» М.Гоголя; Саша Арсеньєв – «Кадриль» М.Гуркіна, Альтоум – «Принцеса Т» Джакомо Пучіні; Ярослав у виставі «Ярослав Мудрий» Івана Кочерги; Герман в «Іще раз про любов» Едвард Радзинського; Анхіс – «Енеїда» І. Котляревського; Дон Жуан – «Заповіт цнотливого бабія» А. Крима; Огюстен Ферайон – «Шалапутні коханці»; Князь – «Ромео і Джульєтта» У.Шекспіра тощо. Неодноразово перевтілювався у справжнісінького Діда Мороза. Зазначені ролі - це лише невелика частина тих робіт, які створив актор, але вже за ними можна судити про невичерпність джерела таланту артиста. 

За багаторічну творчу діяльність Анатолієм Толоком зіграно понад 200 ролей. Кожна із них ставала значущою подією у театральному житті Херсонщини, завойовувала любов і визнання глядачів. У 1981-му Толоку було присвоєно звання «Заслужений артист УРСР», а в 1995-му – «Народний артист України».

Крім того, в останні роки розкрилася ще одна грань таланту видатного артиста, адже Анатолій Толок плідно співпрацює з українським кінематографом, активно та з успіхом знімаючись у фільмах вітчизняного виробника. Зокрема, у 2011 році він зіграв роль циганського барона в телесеріалі «Провокатор», також знімався у фільмі «Маестро»…

Восени 2019-го актор відсвяткував свій ювілей – 80-річчя. З величезним успіхом відбувся «Бенефіс народного артиста України Анатолія Толока», у якому Анатолій Толок виконав головну роль свого життя – народного артиста України. Його обожнюють глядачі, а для колег він є справжнім взірцем.

Великий і плідний творчий шлях актора – це значний вклад до надбань не тільки Херсонського театру, а й усієї мистецької спільноти України.

Анатолій Толок Анатолій Толок Анатолій Толок Анатолій Толок Анатолій Толок