Артем Філенко

Головний диригент театру

Народився 25 лютого 1984 року.

Протягом 1992-1999 вчився у музичні школі №1 міста Кіровське (нині – Хрестівка) Донецької області. З 1999 по 2003 рр. – у музичному училищі м.Дзержинськ (нині – Торецьк).

 З 2006-го працював у Муніципальному театрі естрадної музики та пісні м.Луганськ помічником диригента та солістом оркестру.

Протягом 2003-2008 року здобував вищу освіту у Луганському національному університеті ім.Т.Шевченка за спеціальністю «Музичне мистецтво». Отримав кваліфікацію артиста оркестру, артиста ансамблю, диригента, викладача.

Після працював у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі диригентом та артистом оркестру. За період роботи створив низку музичних вистав. Зокрема, «Хто любить гарячіше», «Хто викрав Новий рік» (автор музики).

У 2014 році був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша.

Молодий, талановитий музикант, очоливши оркестр театру, відразу заявив про себе, створивши музичні програми: «Музика віри, надії, любові…», «Зірки Різдвяної ночі», «Музичний кіносерпантин», «Театр призначає Вам побачення», «Музика, народжена країною», «Музичний експромт», «Get happy», «Остання Сюїта», «Музика лісу», «Вечір у Парижі», «All inclusive», «За двома зайцями», «Херсонські манси» та інші.

Фестивалі та гастролі

З виставою «Межа або у контейнері»:

- Всеукраїнський театральний фестиваль «Феєрія Дніпра» (Дніпро, вересень 2018 р.);

- ІІІ Міжнародний театральний фD0?стиваль FESTIS (Молдова, Кишинів, жовтень 2018 р.);

- 29-й Міжнародний фестиваль сучасної драматургії в Брашові (Румунія, листопад 2018 р.) 

- 30-й Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев» (м. Львів, вересень 2019 р.);

- Міжнародний театральний фестиваль студій і нових форм у Пітешті (Румунія, листопад 2019 р.).

З виставою «Зірка кохання» – участь у фестивалі "Золоті оплески Буковини» (м. Чернівці, жовтень 2019р.).

З виставою «Кайдаш & Sons» – гастролі у Києві (Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка, 30-31 жовтня 2018р.). Також гастролював у столиці з моновиставою «Get happy».

Нагороди та відзнаки: 

- Подяка за високі творчі показники в роботі, проявлені в серпні місяці в час проведення концертів (2005р.).

- Почесна грамота Херсонської обласної ради за активну життєву позицію, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва та з нагоди відзначення 81-го (186-го) театрального сезону (жовтень 2016р.).

- Почесна грамота голови Херсонської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та мистецтва, високий професіоналізм, активну громадську позицію та з нагоди Дня незалежності України (2017р.).

- Грамота начальника управління культури Херсонської облдержадміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня театру.

- Подяка голови Херсонської обласної ради за сумлінну працю, професіоналізм та з нагоди відзначання Міжнародного дня театру (2019р.).

- Подяка за бездоганно виконану роботу під час участі у Міжнародному театральному фестивалі «Золотий Лев-2019» (м.Львів) з виставою «Межа або у контейнері» (листопад 2019р.) та ін.