Євген Гамаюнов

Заслужений артист України

Народився 27 липня 1980 року.

З 1996 по 2000 рік навчався на газоелектрозварювальника залізобетонних конструкцій (майстер-прораб) у Генічеському вищому професійному училищі №17.

У 2003 році закінчив Херсонське училище культури. Відразу після чого влаштувався в Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша.

2007-го закінчив Херсонський державний університет.

Зіграв у близько ста виставах. Зокрема, «Звідки беруться діти» – Тимофій; «Страшна помста» – Козак Стецько; «Енеїда» – Еол, Латин; «Херсонські манси» – Савелій Воробйов; «За двома зайцями» – друг Голохвастова; «Межа або у контейнері» – Микола; «Дивна місіс Севідж» – Семуель; «Понтій Пілат» – Левій Матвій; «Ярослав Мудрий» – Свічкогас; «Гамлет» – Полоній; «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» – Батько; «Ображені. Росія» – Районний; «Дванадцята ніч, або що захочете» – Фест тощо.

Участь у фестивалях та гастролях

У 2016-му взяв участь у фестивалі «Золотий лев» (м.Львів) з виставою «Енеїда». Гастролював у складі трупи театру зі спектаклем «Жаба» у Білорусії. 

Фестивалі та гастролі з виставою «Межа або у контейнері»:

- Всеукраїнський театральний фестиваль «Феєрія Дніпра» (Дніпро, вересень 2018р.);

- ІІІ Міжнародний театральний фестиваль FESTIS (Молдова, м. Кишинів, жовтень 2018р.);

- 29-й Міжнародний фестиваль сучасної драматургії в Брашові (Румунія, листопад 2018р.);

- 30-й Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев» (Львів, вересень 219 р.);

- Міжнародний театральний фестиваль студій і нових форм, що відбувся з 1 по 10 листопада в Пітешті (Румунія, листопад 2019р.). 

У березні 2018-го гастролював у Миколаєві з виставою «Херсонські манси».

За участі актора презентували виставу «Ображені. Росія» Андрія Курейчика на Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські представлення» у м.Коломия (2018р.). У жовтні – у Києві (Національний академічний драматичний театр імені І.Франка). У липні 2019-го «Ображені. Росія» повезли на Фестиваль театрів «Молоко» (м.Одеса), де виставу відзначили у номінації «Краща режисерська робота». 

За період роботи у театрі отримував нагороди на міжнародних та всеукраїнських фестивалях. Зокрема, на «Мельпомені Таврії» за роль Стицька у виставі «Страшна помста» нагороджений за кращу роль другого плану. У 2017 році Євген Гамаюнов став стипендіатом щорічної одноразової стипендії видатним діячам культури області «За особистий внесок у реалізацію державної політики у галузі культури і мистецтва на Херсонщині». У 2019-му отримав Почесну грамоту Міністерства культури тощо.

9 листопада 2020р. з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва отримав почесне звання «Заслужений артист України».

Член Національної спілки театральних діячів України. 

 

Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов Євген Гамаюнов