Ірина Корольова

Заступниця директора з творчих питань

Заслужена діячка мистецтв України

Народилася 22 березня 1962 року. 

У грудні 1981-го закінчила Херсонське училище культури. У 1986-му з відзнакою закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є.Корнійчука (культурно-освітня робота). Після була направлена на роботу до Палацу культури м.Нова Каховка. Пройшла шлях від режисера народного ТЮГу до художнього керівника одного з найкращих закладів культури області.

Ірина Корольова стала незмінним режисером загальноміських свят, театралізованих концертів, мітингів тощо. Маючи неабиякий літературний хист, вона водночас виступала автором сценаріїв цих заходів, серед яких згодом з’явилися навіть свята на міському стадіоні із залученням тисяч виконавців. Водночас із режисурою масових заходів Ірина Володимирівна займалась суто «театральною» режисурою. На той час у її творчому доробку були вистави: «Завтра була війна» за Б.Васил’євим, «За десятим столиком» О.Драгуна, «На сіножаті» Л.Яновської тощо.                                                                                              

У 1996 році Ірина Корольова вступила до Київського державного інституту післядипломної освіти (нині Академія керівних кадрів культури і мистецтв), яку закінчила у 1998 році за фахом «Менеджмент невиробничої сфери».                     

У 1998 році Корольова І.В. перейшла на роботу до Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Кулі1?а. Спочатку на посаду заступника комерційного директора, згодом – виконавчого директора театру, а з 2005 року вона є заступником генерального директора з творчих питань.                                                                        

Перебуваючи на адміністративних посадах, виконуючи суто організаційні функції, Ірина Володимирівна жодного дня не відсторонюється від творчості – створює вистави та драматичні концертні програми.  

У 2010 році Ірину Корольову призначили на посаду начальника управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації, на якій вона працювала до липня 2014-го. Після чого знову повернулась до театру.

Творча палітра Ірини Корольової різнобарвна: від суто драматичних вистав «Три мушкетери» за романом О.Дюма, «Кохання – міф Троянської цариці» за п’єсою В.Хільдесхаймера, до дитячих «Пригоди Буратіно» за казкою О Толстого, «Антошка і гармошка» за п’єсою О.Шульжика; від тематичних концертів до театральних шоу. Херсонці полюбляють поставлені Іриною Корольовою вистави «Херсонські манси», «Се Ля Ві», «Моя мрія – Broadway!», «Моя дорога Сільвія», «Легенда про Дракона», «Фея у царстві тролів», «8-ме диво світу», «Як у Таврійському селі куми весело жили», «Сюрприз», «Музичний кіносерпантин», «Зірки Різдвяної ночі», «Музичний коктейль для гурманів», «Музика віри, надії, любові» та багато інших. Серед останніх робіт - «Amore mio – Італія!» та «Вечір у Парижі», прем’єри яких відбулася у «Театральному дворику» у травні-червні 2020р. 

Відома, як режисер-постановник міських та обласних культурно-мистецьких заходів. Серед них, масові до Дня міста Херсона, Олешок, Таврійська, до Дня перемоги, з нагоди новорічних та різдвяних свят тощо; програми з нагоди професійних свят найбільш знаних трудових колективів області. Три роки поспіль є режисером-постановником міського відкритого фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва». 

Протягом 22-х років є членом оргкомітету з підготовки та проведення Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» та режисером-постановником основних масових заходів фестивалю: карнавальної ходи, церемоній відкриття та закриття фестивалю, театральних капусників, вечірок-знайомств. Останні 5 років очолює професійне журі обласного конкурсу-огляду театральних аматорських колективів «Театральна весна Херсонщини». Також головує у журі обласного етапу Всеукраїнського дитячого конкурсу екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім».                            

Окрім професійної, Ірина Корольова активно займається і громадською діяльністю. З 2000 по 2010рр. та з 2015 по 2020рр. очолює профспілкову організацію театру.  Член Президії обкому профспілок культури та член ЦК профспілок працівників культури України, член Національної спілки театральних діячів України. З 2002 по 2015рр. була членом Міжнародного Ротарі-клубу. Протягом останніх трьох років – голова Державної екзаменаційної комісії кафедри «Культурології» факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету.

За свою працю неодноразово отримувала Почесні грамоти та подяки керівних органів. Серед них:

- Подяка Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок (2001, 2019 рік);

- Подяка обласного центру народної творчості (2002, 2015, 2018р.);

- Почесна грамота Херсонської обласної ради (2002, 2005, 2017 роки);

- Почесна грамота Міністерства культури і мистецтв України (2004 рік);

- Театральна премія «Успіх» (Херсон, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2018рр.);

- Подяка директора Херсонського академічного ліцею при ХДУ (2005р.);

- Почесна грамота управління культури Херсонського міськвиконкому (2006 рік);

- Подяка від заступника міського голови та начальника управління освіти Херсонської міськради за постійне сприяння у проведенні міських заходів та підтримку обдарованої молоді міста (2008р.);

- Грамота управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації (2006, 2008р.);

- Почесна грамота Херсонської обласної організації профспілки працівників культури (2008, 2010, 2015, 2016, 2018р.);

- Диплом Х Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» за працю по організації і проведенні фестивалю (2008р.);

- Почесна грамота ради Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» (2010р.);

- Подяка голови Скадовської райдержадміністрації (2011р.);

- Грамота міського голови м.Нова Каховка (2011р.);

- У 2012 році отримала почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України»;

- Грамота Держслужби туризму і курортів України;

- Нагрудний знак Федерації професійних спілок України «Профспілкова відзнака» (2014 р.);

- Сертифікат голови Піклувальної ради бібліотек, президента Херсонської торгово-промислової палати, який посвідчує, що Ірина Корольова – офіційний меценат Херсонської бібліотеки ім.О.Гончара (2015р.);

- Грамота ХОО «Союз Чорнобиль України» (2016р.);

- Подяка голови Херсонської ОДА (2016р.);

- Подяка жіночого клубу «Ініціатива» (2016, 2018р.);

- Грамота профспілки працівників морського транспорту України, профкому Херсонського морського торгівельного порту (2017р.);

- Грамота Херсонського обласного центру екологічно-натуралістичного розвитку учнівської молоді (2017р.);

- Подяка Херсонського центру дитячої творчості (2017р.); 

- У 2017 році нагороджена Почесною грамотою Кабінету міністрів України;

- Подяка Херсонського обласного осередку Національної хореографічної спілки України (2018р.); 

- Сертифікат учасника міжнародної науково-практичної конференції «Культурна дипломатія в контексті сучасної європейської та вітчизняної драматургії» у рамках ХХІ «Мельпомени Таврії» (2019р.);

- Подяка Митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна та Херсонського міського голови Миколаєнка В.В. за допомогу в організації ХІІІ міського відкритого фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва» (2020р.);

- Премія Херсонського осередку НСТДУ імені Олега Мішукова (2020р.).

З 2018 року є режисером інклюзивного театру при Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гончара «Звичайна роль – особливий актор». Підготовлено 2 вистави «Пригоди книжкової Феї у бібліотеці» та «Як папуги стали різнокольоровими». Першу виставу було представлено на ХХІ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії», за що  інклюзивний театр отримав диплом учасника фестивалю. Друга ж отримала гран-прі на І Міжнародному фестивалі мистецтв «Лиманські зорі» (Миколаїв, 2020р.). Також цей театр увійшов до каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні за 2019 рік.