Микола Левченко

Заслужений працівник культури України, артист драми вищої категорії

Народився 18 червня 1959 року.

Освіта:

- 1981р. закінчив Херсонське училище культури, режисер самодіяльного театрального колективу, клубний працівник; 

- 1985р. – Херсонський педагогічний інститут ім. Н.К.Крупської, спеціальність – російська мова та література; 

- 2013р. – Одеський національний політехнічний університет, спеціальність – культурологія.

З 1998-го працює деканом факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету. За час роботи посприяв відкриттю у ВУЗі мистецьких спеціальностей: хореографія, образотворче мистецтво, музичне мистецтво, культурологія. Має особистий внесок в організацію і проведення комплексних культурно-мистецьких заходів, а саме: всеукраїнських фестивалів-конкурсів, обласних та міських концертів тощо. 

Микола Григорович разом зі студентами факультету вже 12 років поспіль проводить обласні благодійні заходи для дітей соціальних груп та дітей учасників АТО до дня Святого Миколая та Великодня. Є режисером-постановником святкових концертів до Дня міста Херсона. 

Опублікував більше 100 наукових праць, з них: співавторство у колективній монографії «Management of modern socio-economic systems. – Collective monograph» (Kaunas, Lithuania), навчальний посібник «Українська художня культура» з грифом Міністерства освіти і науки України, наукові статті тощо.

Нагороди: 

1. З 1998-го Відмінник освіти України.

2. Почесна грамота Міністерства освіти України.

3. Орден «За заслуги» III ступеня.

4. Нагрудний знак Міністерства культури України «За багаторічну плідну працю в галузі культури».

Задіяний у виставах херсонського театру (запрошується у разовому порядку): «Пам'ять серця» – Військовий офіцер; «Ревизор» – Артемій Пилипович Земляника (за виконання цієї ролі на «Мельпомені Таврії» нагороджений за кращу чоловічу роль другого плану); «Осінній рок-н-рол» – Він.

«Осінній рок-н-рол» за п’єсою Міхаїла Хейфеца «Рок-н-рол на заході» – унікальний спільний проєкт Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша та Херсонського державного університету. Ініціатори проекту – ректор ХДУ, професор, заслужений працівник освіти України Олександр Співаковський, генеральний директор-художній керівник ХОАМДТ ім. Миколи Куліша, народний артист України Олександр Книга.

Микола Левченко Микола Левченко Микола Левченко