Микола Степаненко

Артист драми ІІ категорії

Народився 9 лютого 1978 року.

Вихованець Херсонського училища культури. Сценічну діяльність розпочав у 1998 році на посаді артиста драми Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах: «Хворий, та й годі» – Тома; «Отак загинув Гуска» – П'єр Кирпатенко; «Алладін» – Візир»; «Хело, Доллі» – Емброз; «Кайдашева сім’я» – Шинкар; «Тарас Бульба» – Янкель; «Зачарована рукавичка» – Півень; «Вовки та вівці» – Корнелій; «Мина Мазайло» – Арсеній; «Лавина» – Вартовий ІІ; «Лускунчик» – Батько; «Ніч перед Різдвом» – Дяк; «Ромео і Джульєтта» – Абрам; «Херсонські манси» – Шмайсер; «Лісова пісня» – Той, що в скелі сидить; «Майська ніч» – Писар; «Ображені. Росія» – Ліберал; «Легенда про Дракона» – Архіваріус, Каган; «Неймовірні перевтілення» – Півень; «Чарівна галявина» – Ворон-поштар.

За сезон 2000-2001рр. отримав премію «Успіх» у номінації «Краща роль другого плану» у виставі «Хворий, та й годі» за виконання ролі Тома.

Із трупою театру побував на всеукраїнських та міжнародних фестивалях. Зокрема, вистава «Ображені. Росія» була показана на фестивалі «Молоко» в Одесі (відзначили у номінації «Краща режисерська робота»), на Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські представлення» (2018р.), а також у Києві (Національний академічний драматичний театр імені І.Франка, жовтень 2018р.).

У березні 2018-го Микола Степаненко з артистами театру гастролював у Миколаєві з виставою «Херсон%1?ькі манси». Із «Лісовою піснею» їздив на І-й Всеукраїнський театральний фестиваль «СвітОгляд» (Сєверодонецьк, 2018р.) та у Львів на День міста (5-6 травня 2018р.). 

Знімається у кіно – херсонські короткометражні картини. Задіяний у близько 20 стрічках. Фільми із участю Миколи Степаненка були представлені на кінофестивалях у містах Берлін (Німеччина), Буенос-Айрес (Аргентина), Лос Анджелес (США), Кам’янець-Подільський, Київ, Кривий Ріг.

Знявся у музичному кліпі гурту «Krugers» – «Новогодняя Песенка» (2014 рік).

Учасник спільного німецько-українського проєкту про події Другої світової війни «Жива історія: покоління об’єднують пам'ять». У рамках проєкту на основі розповідей очевидців був знятий фільм «Глупая женщина» («Dumme Frau»). Микола Степаненко зіграв німецького солдата.

Постійний учасник херсонського кінофестивалю «КіноДжем». У 2017 році фільм «Обрести покой» за участю актора виграв у номінації «Професіонали».

Член Національної спілки театральних діячів України.

Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко Микола Степаненко