Олена Галл-Савальська

Народна артистка України, провідний майстер сцени

Народилася 13 січня 1959 року.

Олена з дитинства навчалася музиці. Закінчивши музичне училище культури, вона у 1977-му прийшла до театру в якості концертмейстера оркестру. Тут на сцену виходила її мама (Царство їй Небесне) – заслужена артистка України Валентина Галл-Савальська. 

У приватних розмовах Олена Ігорівна часто повторювала і наголошувала на тому, що мама не рекомендувала їй бути актрисою, бо це непроста доля. І дівчина послухалась – пішла в музичне училище. Та інколи не ти обираєш долю, а доля тебе. Після закінчення училища Олена вірно служила театру протягом дванадцяти років, але не грала на сцені. 

Аж поки один маленький випадок не перевернув її світ... Театр поїхав на гастролі, захворіла одна з актрис. На той час головний режисер театру Володимир Бегма, заслужений діяч мистецтв України, попросив Олену замінити артистку. Дівчина вправно впоралася із завданням. І вже згодом була призначена на роль у виставі «Алі-Баба».

Цим режисер підписав їй путівку у велике бурхливе театрально-акторське життя. І вже у 1996-му Олена Ігорівна отримала звання заслуженої артистки України, а в 2009-му – народної. До речі, в історії Херсонського драмтеатру, Олена перша з жіночого складу акторів отримала звання народної артистки України. 

Задіяна у низці вистав театру. Зокрема, «Алі-Баба або 40 пісень персидського базару» – Фатіма; «Три мушкетери» – Абатіса; «Есмеральда» – Стара; «Здравствуй оперетта» – Матильда, Хівря; «Наймич?%Bа» – Рухля; «Остання жінка Дон Жуана» – Матильда; «Отак загинув Гуска» – Секлета; «Ковбойські історії» – Барменша; «Любов та голуби» – баба Шура; «Весілля Фігаро» – Марселіна; «Снігова королева» – Атаманша; «Кайдашева сім’я» – Кайдашиха; «Бременські музиканти» – Атаманша; «Хворий та й годі» – Туанетта; «Ромео і Джульєтта» (2001р.) – Нянька;  «Хело, Доллі» – Доллі; «Тарас Бульба» – Матір; «Ревізор» - Марія Антонівна; «Ошукані рогоносці» – Сюзетта; «Вовки і вівці» – Мурзавецька; «Мина Мазайло» – тьотя Мотя; «Вечірка в стилі джаз» – Матрона Мама Мортон; «Дивна місіс Севідж» – Місіс Севідж; «Два серця» – Фаїна Ранєвська; «Зірка кохання» – Сирена; «Херсонські манси» – Броня; «Шість страв з однієї курки» – Мати; «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» – Баба Пріся та інші. У 2014-му актриса відзначала свій ювілей і зібрала тисячі глядачів на бенефіс. Святкували три дні і весь цей час зала була переповнена.

Участь у фестивалях та гастролях

З виставою «Два серця»:

- 2008р. – І Міжнародний театральний фестиваль «Театр. Чехов. Ялта.» м.Ялта; VІ Всеукраїнський театральний фестиваль жіночої творчості ім. М.Заньковецької у Ніжині.

З виставою «Шість страв з однієї курки» у квітні 2016-го гастролювала у Полтаві та Кам’янському. 

З виставо «Баба пріся або на початку і наприкінці часів»:

- 2017р. – перший мистецький фестиваль «Кропивницький-2017» (Кропивницький);

- вересень, 2018р. – Фестиваль театрів «Молоко» (Одеса) – вистава посіла перше місце; Олена Галл-Савальська перемогла у номінації «Краща жіноча роль»;

- квітень 2018р. – гастролі у Португалії (м. Брага, Театр Circo, і м. Барселуш, Театр Жіл Вісенте);

- жовтень 2018-го – гастролі у Києві в Національному академічному драматичному театрі імені І.Франка.

У березні 2018-го з артистами театру возила до Миколаєва «Херсонські манси».

У жовтні 2019-го у складі трупи театру возила «Зірка кохання» на XIV фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини» (м. Чернівці). Вистава перемогла у двох номінаціях:

- за найкращий режисерський задум та втілення нагородили режисера-постановника вистави, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Павлюка;

- за найкраще пластичне вирішення вистави нагородили балетмейстера Юрія Бусса.

Олена Галл-Савальська, виконавиця головної ролі, отримала окрему відзнаку – диплом «Гордість української театральної сцени».

Неодноразово отримувала премію «Успіх». Зокрема, у 2007-му у номінації «Краща жіноча роль» за ролі у виставах «Жар кохання на лоні природи» та «Ошукані рогоносці»; у 2009-му у номінації «Відданість театру»; у 2012-му у номінації «Краща жіноча роль» за кращу комедійну роль Марії Олександрівни у виставі «Дядечків сон»; у 2018-му «Кращою жіночою роллю» визнали Бабу Прісю у виставі «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» тощо.

Знімається у кіно. Дебютувала у короткометражному німому фільмі «Пересохла земля» режисера Тараса Томенка за мотивами твору Маркеса «Стариган із крилами» в 2004-му. 

Потім після майже п’ятнадцятирічної перерви знялась у художньому фільмі «Віддана» за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Прем’єра відбулася восени 2019-го, актриса зіграла в епізоді продавчиню линів.

Третій кінодебют Олени Ігорівни – у серіалі «Спіймати Кайдаша» (2020р.). Вона виконала роль головихи.

Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська