Ружена Рубльова

Народна артистка України

Народилася 3 квітня 1967 року.

Творча діяльність Ружени Рубльової почалася ще з її дитинства – вже у 3 роки вона приймала участь у виїзних концертах агітбригади смт. Асканія Нова. У період із 1982 по 1986 рр. навчалась у Херсонському музичному училищі – спеціальність «Хормейстер». Після – працювала викладачем музики.

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша працює з 1999-го, крок за кроком долаючи східці професійного вдосконалення – від хормейстера театру до заслуженої артистки України. Працюючи у театрі, закінчила Херсонський державний університет – заочна форма навчання (2007р.).

Великою творчою вдачею є такі ролі: Міні у виставі «Хело, Доллі!» Д.Германа, Мати-Природа в «Лісовій пісні» Л.Українки, Блоха у виставі «Інтерблоха» М.Лєскова, Дівчина-соловейко – «Як козаки жартували», Юнона у виставі «Енеїда» І.Котляревського, роль Родиці у «Страшній помсті» М.Гоголя, Елен у виставі «Рольові ігри», Покоївка у «Нью-Йорк, Нью-Йорк», Донна у «Тато в кубі», Мама  у виставі «Межа або у контейнері», Проня у «За двома зайцями» М.Старицького... Також задіяна у виставах та концертних програмах: «Джаз і дівчата», «Кайдаш & Sons», «Не турбувати», «Ніч перед Різдвом», «Се Ля Ві», «Труффальдіно», «Місто щасливих людей», «Майська ніч» та інші. Справжнє визнання принесла роль Едіт Піаф у виставі «Світ пісень Едіт Піаф».                                     

Професійна діяльність Ружени Анатоліївни, яка досягла широкого визнання не лише в Херсоні, а й за його межами, неодноразово відзначалась різного рівня відзнаками та нагородами. Зокрема, подяка за натхненну і самовіддану працю під час організації і проведення гастролей театру у Сімферополі (2003р.), Почесна грамота Херсонської обласної ради (2004р.), грамота Національної спілки театральний діячів України (Одеське міжрегіональне відділення, 2005р.), грамота управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації (2006р.).                                                                           

Рубльова Р.А. – переможниця Міського конкурсу «Жінка року» в номінації «Театральна зірка» (2006р.). За час роботи у театрі вона неодноразово була нагороджена театральною премією «Успіх». 

Майстерність Рубльової Р.А. високо оцінена журі Всеукраїнського театрального фестивалю жіночої творчості ім. М.Заньковецької (м. Ніжин), на якому вона отримала диплом «За кращу жіночу роль» (2005р.) у виставі «Світ пісень Едіт Піаф». 

Відзначена дипломами за підтримку дитячої творчості й таланту дітей (Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Золотий лелека», 2015р.), за унікальний талант педагога-вокаліста, за високий рівень підготовки учасників Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» (2017р.). Також нагороджена премією НСТДУ ім. Олега Мішукова, Почесною грамотою Міністерства культури України (2017р.) тощо.

Її співом відкривались звітні концерти нашої області в Києві, вона перемогла у конкурсі «Краща пісня про Херсон» на честь 225-ї річниці міста. Неодноразово була членом журі обласних та міських вокальних конкурсів.

Провідна артистка театру, яку знає та поважає глядач. Багато уваги приділяє роботі з театральним хором, індивідуально працює з акторами.

В останні роки особливо розквіт талант Ружени Анатоліївни, як хормейстера та автора музичного оформлення багатьох вистав та музичних програм театру: «Рольові ігри», «Лісова пісня», «Межа або у контейнері», «Не турбувати», «Тато в кубі», «Свіччине весілля» та інші. 

Як хормейстер, запрошувалась до творчої роботи у театри України: Миколаївський театр драми та музичної комедії, Полтавський обласний музично-драматичний театр ім. М.Гоголя, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Рівненський академічний музично-драматичний театр, Київський національний театр оперети. А також у театр міста Гомель у Білорусі. 

Артистка неодноразово виїжджала на гастролі як у різні міста України, так і за кордон – у Португалію, Францію, Румунію, Молдову, Болгарію, Угорщину, Білорусь. 

З моновиставою «Світ пісень Едіт Піаф» прийняла участь у багатьох фестивалях та конкурсах. Зокрема, у Московському Міжнародному фестивалі камерних театрів і вистав малих форм «Слов’янський вінець» (2007р.). У 2017-му з цією ж моновиставою представляла театр на Міжнародному театральному фестивалі жіночих монодрам «Марія» (м. Київ) тощо. Гастролювала з трупою театру. Зокрема, із виставами «Кайдаш & Sons», «Енеїда», «Лісова пісня», «Межа або у контейнері», «Рольові ігри» та ін.

У березні 2021-го Ружені Рубльовій було присвоєно почесне звання «Народна артистка України».

Член Національної спілки театральних діячів України.

Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова Ружена Рубльова