Сергій Новачук

Режисер театру

Народився 14 квітня 1962 року. 

Здобував освіту в Національному педагогічному університеті ім.М.П. Драгоманова (викладач загально-технічних дисциплін), Республіканському технікумі побутового обслуговування (художник-модельєр), Театрі пісні Алли Пугачової (режисер шоу-програм та видовищних заходів).

Протягом 1986-1991рр працював режисером-постановником Київського театру «Модна зачіска», перукарем-модельєром Республіканської лабораторії моделювання зачісок УкрНДІпобуту. 1991-го у складі команди, яка представляла державу, переміг у міжнародному фестивалі-конкурсі стилістів-перукарів у Нью-Йорку (США).

З 1991-го був продюсером (Ірина Білик та гурт «Цей дощ надовго») та імідж-продюсером (Володимир Пресняков, Ігор Саруханов, Олександр Маршал, «А-Студіо», Крістіна Орбакайте, «Иванушки-Интернешнл», «Самоцветы», Євген Осін) творчих проєктів. Паралельно – генеральним директором «Дизайн-студії Сергія Новачука «Еліо», директором філії «Daniel Montesantos Académie Européenne de Coiffure» в Україні. Пізніше – генеральним директором «Пресняков&Новачук дизайн».

Працював у різних проєктах шоу-бізнесу (зокрема, музичні Таїсія Овсяннікова, гурт «ComProMiss», гурт «Elleven»), на телерадіокомпанії «Оболонь», організовував масові заходи, очолював креативні компанії, газету, пробував себе у готельному бізнесі. Був один із керівників школи-студії при Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв ім.Л.Утьосова. А також продюсером у Київському дитячому театрі естради «Артібум» та Всеукраїнському  благод?%6йному фонді підтримки і розвитку естрадного та циркового мистецтв «Аріцей».

З 2011-го приєднався до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша. З тих пір займається організацією та проведенням театралізованих заходів та міських фестивалів: «Спортивне сузір’я Херсонщини», «Свято молодого вина», «Херсон-кавун», щорічний конкурс краси і таланту «Міс Мельпомена», «Грін-зона» Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», гала-концертів відкриття та закриття «Мельпомени Таврії». 

Режисер Сергій Новачук впроваджує у театральні проєкти новітні сценічні технології: 3D-відеомеппінг, креативні світлові ефекти, голограми, технології «чорного кабінету», роботу з люмінофором тощо.

Автор ідеї та режисер проєкту «Театральна кухня з Олександром Книгою».

Сценарист та режисер проєктів для дорослої аудиторії: «Моя мрія – Broadway!», «Зірковий круїз», «Україна – це ми». Режисер проєктів для дорослої аудиторії: «8 диво світу», «Новорічний експрес», «Містер Театр», «Вибрики цнотливого режисера або звідки беруться вистави». 

Сценарист та режисер проєктів для дитячої аудиторії: «Фея у царстві тролів» (за цю музичну казку отримав премію «Успіх» – номінація «Кращий авторський проєкт», 2018р.), «Новорічне казкове Євробачення», «Планета Факірів», «Магічний кришталь та кришталевий замок». Сценарист проєктів для дитячої аудиторії: «Зачарований острів», «Чарівна галявина», «Легенда про Дракона» (за цю виставу для дітей отримав премію «Успіх» – номінація «Кращий сценарій», 2020р.). Художник-постановник та художник по костюмам проєктів: «Легенда про дракона», «Планета Факірів», «Зачарований острів».

Головний режисер святкування Дня міста «Херсон-240», регіональних фестивалів: «Тишо-фест», «Fabrika Fashion Weekend», «Кам’янська Січ», «Євробачення у Херсоні» тощо.