Сергій Павлюк

Головний режисер театру 

Заслужений діяч мистецтв України

Народився 22 грудня 1978 року.

З відзнакою закінчив Київське училище №16 за спеціальністю «столяр». У 2005-му закінчив із відзнакою Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Театральне мистецтво» (курс професора Н.М.Гусакової) та здобув кваліфікацію режисер драматичного театру. 

Дебютував із постановкою «Дума про братів Неазовських» Л.Костенко у Черкаському академічному музично-драматичному театрі імені Т.Шевченка. Згодом працював у Рівненському  академічному музично-драматичному театрі та Коломийському драматичному театрі. З 2007-го працює у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

У його доробку – сотня вистав. Зокрема, «Таємниця літаючої жінки», «Між небом і землею», «Обережно – жінки», «Вій», «Макбет», «Сон літньої ночі», «Два серця», «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський», «Страшна помста», «Енеїда», «Ніч перед Різдвом», «Понтій Пілат», «Будинок на кордоні», «Наталчина мрія», «Не плачте за мною ніколи…», «Нью-Йорк, Нью-Йорк», «Тато в кубі», «Каліка з острову Інішмаан», «Ромео і Джульєтта» та багато інших.

Сергій Павлюк веде експериментальну роботу з акторами херсонського театру. Сценічними майданчиками для творчої лабораторії стали сцена «Під дахом», «Сцена на сцені» та сцена «Під колом». На сцені «Під колом» режисер поставив низку моновистав: «Vitalius» з Ві?%8алієм Пронько, «Лис-філософ» з Павлом Костенком, «Лицар храму» із Валерієм Гайфулліним, «Мені б у небо» із Антоном Лисенком, «Остання Сюїта» із Андрієм Клочком, «Порожнеча» із заслуженою артисткою України Тетяною Проворовою, «Юда» та «Get happy» із заслуженим артистом України Сергієм Михайловським, «Монолог актриси» із заслуженою артисткою України Олександрою Тарновською тощо…

За час творчої діяльності він багато гастролював зі своїми виставами. Роботи українського режисера побачили глядачі Франції (Таємниця літаючої жінки»), Угорщини («Понтій Пілат»), Молдови («Два серця»), Португалії, Польщі («Не плачте за мною ніколи…»), Ізраїлі, Німеччині та Литві (моновистава «Монолог актриси») тощо. 

Режисер має багатий досвід спілкування і творчі роботи не тільки у херсонському, а й в інших театрах України та близького зарубіжжя (Білорусії, Румунії, Польщі, Франції, Угорщини, Португалії та ін.).

Має низку нагород. Серед них:

- Диплом Всеукраїнського фестивалю «Тернопільські театральні вечори – 2005. Дебют» за кращий режисерський дебют у виставі «Дума про братів Неазовських» за Ліною Костенко. Черкаський обласний музично-драматичний театр ім. Т,Шевченка.

- Премія «Успіх» у номінації «Режисерський дебют» за постановку вистави «Між небом і землею» за п’єсою Ігоря Афанасьєва, 2007р.

- Премія «Успіх» за творчий доробок у 72-му театральному сезоні, 2008р.

- Премія «Успіх» за виставу «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський», 2009 р.

- Грамота Верховної Ради України за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, плідну артистичну діяльність, високий професіоналізм, 2011р.

- Диплом ХІІІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у номінації «Режисерський пошук яскравих виражальних засобів». Вистава «Калігула» Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру, 2011 р. 

- Диплом ХІV Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у номінації «Краща режисура». Вистава «На большой дороге», 2012 р.

- Диплом «Висота» на фестивалі «Біла вежа-2012. Класика Plus» у Білорусії (м. Брест) за виставу «Калігула», яку Сергій Павлюк поставив у Рівненському академічному музично-драматичному театрі.

- Лауреат обласної премії ім.Миколи Аркаса у складі творчої групи Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії за створення історичної вистави «Маруся Чурай» за поемою Л.Костенко у номінації «Професійне мистецтво», 2014 р.

- Диплом ХVІІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у номінації «За найкращий акторський ансамбль». Вистава «Рольові ігри», 2015 р.

- Диплом учасника ХVІІ Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння – 2015». Вистава «Наталчина мрія», 2015 р.

- Диплом ХVІІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у номінації «Найкраща режисура». Вистава «Будинок на кордоні», 2015 р.

- Лауреат обласної премії імені І.П. Котляревського у номінації «Театральна діяльність» за популяризацію українського театрального мистецтва, постановку вистав «Остання любов Гетьмана» та «Опера жебраків» Полтавського академічного  обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, 2016 р.

- Диплом Лауреата премії НСТДУ імені Сергія Данченка, 2016 р.

- Подяка голови Херсонської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня театру, 2016 р.

- Dyplom w kategorii aktorka dla Teatru Chersonskiego dramatycenego im. M.Kulisza, Larysa Kadyrowa. III Miedzynarodowy Festiwal Teatru Ukrainskiego w Krakowie WSOHOD-ZACHOD, 2016.

- Диплом ХІХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» за творчі досягнення, яскраві, неповторні режисерські роботи та з нагоди 1-го десятирічного ювілею творчої діяльності у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша, 2017 р.

- Диплом ХІХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у номінації «Найкраще музичне оформлення». Вистава «Лісова пісня», 2017 р.

- Премія «Успіх». Номінація «Краща режисура» за постановку вистави «Лісова пісня», 2018р.

- 1 грудня 2018 року присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

- Гран-прі на Всеукраїнському театральному фестивалі «Starytskyi Theatre Fest  – 2019» у Хмельницьку із виставою «Політ над гніздом зозулі», яку Сергій Павлюк поставив у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театр імені М. В. Гоголя, 2019р.

- Премія «Успіх». «Приз глядацьких симпатій» у номінації «Краща вистава» за музичну комедію «Не турбувати», 2020р.

Член Національної спілки театральних діячів України.