Світлана Добровольська

Заслужена артистка України, провідний майстер сцени

Народилася 14 квітня 1963 року.

Після закінчення студії при Київському театрі оперети, у 1984-му Світлана Добровольська почала свій творчий шлях у Херсонському театрі. Творчих шлях акторки почався із гастролей – влітку вона приєдналася до Херсонського обласного театру, який на два місяці поїхав на запрошення у Баку. 

Світлана переглянула кілька вистав і її відразу відправили, як кажуть, на передову. Спочатку була в масовці – хвилювалась, працювала над собою… І, як кажуть, результат був на обличчя – молода, емоційна, співуча, темпераментна, вона увійшла в репертуар театру та зіграла багато провідних ролей з вистав за п’єсами українських та зарубіжних класиків, а також сучасних п’єс. Зокрема, Ярина у виставі «Весілля в Малинівці», Роксолана в «Сірано», Катя у «Хочу заміж», Мотря у «Кайдашевій сім’ї», Ліза у «Голоді», Галя та Панночка у виставі «Травнева ніч, або Утоплена», Беатріче у «Багато галасу даремно», Анрієтта у виставі «Малюк»... 

Знана дзвінким голосом, Світлана Добровольська виконала не одну оперету: «Ніч у Венеції» – Циболетта (отримала грамоту від обласного управління культури, її роль визнали кращою роллю сезону), Юлішка у виставі «Циган-прем’єр», Ялина в «Засватана невінчана», Констанція у «Трьох мушкетерах»… Тільки головних ролей за 36 років роботи акторка зіграла понад 100! 

Драматичні вистави режисера, заслуженого діяча мистецтв України Олега Мішукова «Ревізор» і «Вовки та вівц%22D?» відкрили нові грані таланту цієї актриси. Вона майстерно створила цікаві образи своїх героїнь Глафіру Олексіївну («Вовки та вівці») і жінку Хлопова («Ревізор»). Навіть коли Світлана виходила на сцену у невеличкому епізоді, вона запам’ятовувалась глядачам.

Артистка гастролювала територією України та держав близького зарубіжжя. Грала навіть у 30-кілометровій зоні відчуження після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції… 

Неодноразово Світлану Добровольську нагороджували, як кращу акторку року. За її плечами – низка нагород: за успішно виконані ролі (зокрема, у номінації «Краща жіноча роль» за Анрієтту у виставі «Малюк», за Нінон у виставі «Фіалка Монмартра» та інші), за надзвичайну акторську привабливість, натхненну самовіддану працю під час організації проведення гастролей театру у Сімферополі. Також за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва України – почесна грамота Національної спілки театральний діячів України. У 1996 році Світлана отримала почесне звання «Заслужена артистка України».

У 2007-му році нагороджена почесною грамотою Кабінету Міністрів України, у 2012-му – премію «Успіх» у номінації «Відданість театру», 2018-му – премію НСТДУ імені Олега Васильовича Мішукова.

У 2005-му році Світлана Добровольська отримала диплом спеціаліста у Херсонському державному університеті – спеціальність «Психологія», кваліфікація «Психолог. Вчитель художньої культури, етики, естетики і керівник молодих театральних колективів.

Наразі задіяна у виставах театру: «Шість страв з однією курки» – Марина, «За двома зайцями» – Секлита Лимариха, «Малюк і Карлсон» – Фрекен Бок, «Коза-Дереза» – Бабуся, «Лускунчик» – Тітка Мишильда, «Легенда про Дракона» – Вчителька, Жителька міста та інших.

У складі трупи театру у квітні 2016-го возила у Полтаву та Кам’янське виставу «Шість страв з однією курки». 

Маючи величезний творчий доробок, будучи ветераном театру, Світлана Добровольська і надалі працює та робить значний внесок у розвиток театрального мистецтва країни.

Член Національної спілки театральних діячів України.

Світлана Добровольська Світлана Добровольська Світлана Добровольська Світлана Добровольська Світлана Добровольська