Таїсія Новачук

Заслужена артистка України

Народилася 4 жовтня 1981 року.

Розпочала творчий шлях  в 90-х роках ХХ століття. У дитячі роки Таїсія Новачук (дівоче призвіще – Овсяннікова) приймала участь у численних дитячих Всеукраїнських пісенних конкурсах та фестивалях. Здобутки: лауреат Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Фант-лото «Надія» (1994 р)., лауреат Міжнародного дитячого пісенного фестивалю «Веселад» (1993, 94, 95 рр.).

У 1996 році стала студенткою Київського коледжу естрадного та циркового мистецтв, де опанувала фах артиста-вокаліста (соліст естради). Педагогами Таїсії Новачук були провідні спеціалісти естрадної та джазової вокальних шкіл країни: Голубєва Г.Ю. (нині – провідний педагог проекту «Х-фактор»), Ретвицька О.А., Остапенко Л.В.

Протягом 2003-2005 рр. навчалась у Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв – отримала диплом спеціаліста за фахом «Артист-соліст-вокаліст, викладач фахових дисциплін».

 У 2009 р. закінчила із золотою медаллю Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв та отримала ступінь магістра за фахом «Концертний виконавець, керівник вокального ансамблю, викладач фахових дисциплін вищих навчальних закладів 3-4 рівня». Педагогами Таїсії у студентські роки були: народна артистка України Валентина Степова, заслужена артистка України Ліна Прохорова.

У студентські роки Таїсія продовжувала відточувати професійну майстерність, приймаючи участь у багатьох творчих проєктах: гала-концерт фінальної церемонії нагородження Національного конкурсу 6laquo;Вибір року» 2002 та 2003 рр. (Палац «Україна»); гала-концерт фінальної церемонії нагородження Національного конкурсу «Бренд року» 2002 р. «Український дім»; шоу-програма «Україна молода» у рамках Днів України Міжнародного фестивалю «Слов’янський базар» м. Вітебськ 2002 р.; шоу «Різдвяне диво» м. Франкфурт, м. Дюссельдорф (Німеччина) 2000-2001 рр.; культурно-мистецький захід у комуні Кандерштег (Швейцарія).

Вагомі здобутки Таїсії Новачук (Овсяннікової) у пісенних конкурсах та фестивалях:

- «Пісенний вернісаж» – лауреат 1-ї премії 1999 р., 2000 р., 2008 р.;

- «Червона рута»  – лауреат 2-ї премії 1998 р.;

- ІІ-й Всеукраїнський конкурс молодих артистів естради – лауреат Гран-Прі. 2005 р.;

- Міжнародний фестиваль молодих виконавців «Нова хвиля. Юрмала – 2002» – фіналіст.

З піснею «Я і ти» Таїсія Новачук перебувала в ефірі Національного телевізійного каналу «Культура» протягом 2005-2006 рр. У 2006 р. артистка-вокалістка отримала запрошення до всесвітньо відомого шоу «Дю солей» в якості соліста (але будучи вагітною, відмовилася від пропозиції).

У 2007 році дебютувала в якості композитора. ЇЇ пісня «Моя Україна» неодноразово звучала на Національному радіо, з нею Таїсія виступала на провідних концертних майданчиках країни – Майдані Незалежності, Міжнародному палаці культури та мистецтв тощо. 

З 2005 року вела педагогічну роботу: працювала викладачем естрадного відділу Київського обласного училища культури. А також викладачем естрадного співу  школи-студії при Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв (2009-2010рр).

У серпні 2011-го була зачислена до трупи Херсонського обласному академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. За час роботи у театрі задіяна у близько 40-ка виставах та музичних програмах. Зокрема, «Джаз і дівчата» – Душечка; «Лісова пісня» – Родиця; «Майська ніч» – Дівчина; «Територія жінки» – Подружка; «За двома зайцями» – Подружка, Монашка; «Херсонські манси» – Аля; «Лускунчик» – Біла Миша. Як солістка, приймала участь у театралізованих концертних програмах: «Співоча Україна»; «Оплески під завісу»; «Диско, ретро, джаз»; «Музичний коктейль»; «Музичний коктейль для гурманів» та ін.