Тетяна Проворова

Заслужена артистка України, провідний майстер сцени

Народилася 15 вересня 1978 року.

Сценічну діяльність розпочала на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша у 1998 році після закінчення Херсонського училища культури.

Задіяна у виставах:  «Дванадцята ніч, або що захочете» – Олівія; «Звідки беруться діти» – Оксана; «Гамлет» – Офелія; «Любов до…» – Єва; «Нью-Йорк, Нью-Йорк» – Меррі; «Майська ніч» – Панночка; «Дядечків сон» – Оповідачка;  «Принцеса Турадонт» – Принцеса Турадонт; «Казка про Федота-стрільця», «Між небом і землею» – Мімі; «Обережно, жінки!» – Лулу; «Справа №…» – Вона; «Страшна помста» – Наречена; «Продавець дощу» – Ліззі; «Енеїда» – Венера; «Свіччине весілля» – Меланка; «Ніч перед Різдвом» – Оксана; «Рольові ігри» – С’юзен; «Дивна Місіс Севідж» – Фері; «Каліка з острову Інішмаан» - Хелен; «Ромео і Джульєтта» – за першої постановки вистави – Джельєтта, за другої – Леді Капулетті; «Лісова пісня» – Мавка; «Ображені. Росія» – Головний; «Фейс_контроль» – Фанні; «All inclusive» – Лола та інші. Учасниця концертних програм. Має у доробку моновиставу «Порожнеча».

Участь у фестивалях та гастролях:

- у складі трупи театру артистка гастролювала із виставою «Продавець дощу» у м. Кам’янське (вересень, 2014р.). З тим же спектаклем взяла участь у фестивалі «Вересневі самоцвіти» (м. Кропивницький, вереснь, 2014р.);

- у 2015-му році виступала у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної ком?%Bдії з виставою «Свіччине весілля»;

- у жовтні 2016 року гастролювала у Румунії (м. Бирлад) – вистава «Рольові ігри»;

- у квітні 2016-го з акторами театру їздила у Полтаву на Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» із виставою «Ромео і Джульєтта»;

- у 2016-му була на фестивалі «Золотий лев» (м.Львів) з «Енеїдою»;

- у 2018-му їздила із «Лісовою піснею» у Сєверодонецьк на І-й Всеукраїнський театральний фестиваль «Світогляд». А також у Львів, де виставу показували на День міста.

З моновиставою «Порожнеча» брала участь у фестивалях:  «Вересневі самоцвіти (м. Кропивницький, 2016), «Марія» (Київ, 2016). А також на V-му Міжнародному театральному фестивалі національної драматургії (м. Ахалцих, Грузія, 2019р.).

У складі трупи театру з виставою «Обережно, жінки!»:

- гастролі Херсонщиною;

- у 2017-му – поїздка у Португалію та Угорщину (м. Бекешчаба, Угорщина та м. Брага, м. Барселуші, м. Порто, Португалія);

- у 2017-му – ІХ Всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення» (м. Коломия).

У складі трупи з виставою «Ображені. Росія» у вересні 2018-го виступала у рамках Всеукраїнського театрального фестивалю «Коломийські представлення». У жовтні гастролювала зі спектаклем у Києві (Національний академічний драматичний театр імені І.Франка). У липні 2019-го «Ображені. Росія» возили на Фестиваль театрів «Молоко» (м.Одеса), де виставу відзначили у номінації «Краща режисерська робота». 

У жовтні 2019-го із трупою театру їздила до Миколаєва на ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Homo Ludens» з виставою «Каліка з острова Інішмаан». 

Нагороди:

- Спеціальний диплом генерального директора – художнього керівника театру за роль Мімі у виставі «Між небом і землею» (2007р.).

- Премія «Успіх» у номінації «Краща жіноча роль другого плану» за виконання ролі Офелії у виставі «Гамлет» (2010р.).

- Премія «Успіх» у номінації «Краща жіноча роль» за ліричну роль Лізі у виставі «Продавець дощу» (2012р.).

- Премія «Успіх» у номінації «Кращий творчий доробок» за ролі Оксани у виставі «Ніч перед Різдвом», Меланки у виставі «Свіччине весілля», Фері у виставі «Дивна місіс Севідж» (2014р.).

- У березні 2019-го присвоїли почесне звання «Заслужена артистка України».

- Премія «Успіх» – номінація «Найкращий акторський дует» за виставу «Територія жінки», у  якій вона грала разом із артисткою драми вищої категорії Євгенією Кірсановою (2020р.).

- Премія «Успіх» у номінації «Краща актриса» (2020р.).

Знімалась у кіно. Зокрема, у 11 та 12 серії серіалу «Пляж», серії «Мятеж» серіалу «Агенты справедливости» тощо.

Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова Тетяна Проворова