Віталій Пронько

Артист драми ІІ категорії

Народився 27 лютого 1989 року в Миколаєві.

Навчався в Харківському обліково-економічному коледжі на соціального працівника. Закінчив Херсонський державний університет, факультет культури і мистецтв, кафедра «Культурологія». У 2016-му був зачислений до трупи Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Задіяний у виставах: «Каліка з острова Інішмаан» – Біллі; «За двома зайцями» – Жид; «Лавина» – Старійший чоловік; «Лісова пісня» – Потерча; «Майська ніч» – Посіпака; «Кайдаш & Sons» – Совість; «All inclusive, або мільйонер на тиждень» – Бандит; «Легенда про Дракона» – Соловей-Розбійник тощо. 

Має у творчому доробку моновиставу «Vitalius». 9-11 вересня 2018р. на запрошення громадської організації «Необмежені можливості» возив моновиставу у Харків (Харківський молодіжний театр, Харківський державний соціально-економічний коледж, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна).

7 жовтня 2018р. презентував «Vitalius» на благодійних засадах – за ініціативою Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю «Велід» відбувся збір коштів на операцію Ігоря Белякіна, людини з інвалідністю, випускника Олешківського дитячого будинку-інтернату.

З цією ж моновиставою у 2018 році взяв участь у грантовому проєкті «Театральний абонемент у бібліотеці». Проєкт було реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Разом із трупою театру возив виставу «Лісова пісня» у Сєвєродонецьк на фестиваль «СвітОгляд».